V Niedziela Zwykła
06 lutego 2022

1. W piątek 11 lutego wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy chorych na Mszę św. połączoną z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 11.00. Po  Mszy św. Parafialna Caritas zaprasza na skromny poczęstunek na krużgankach klasztornych. Prosimy najbliższe rodziny i opiekunów o przywiezienie chętne osoby chore i starsze do kościoła.
  2. W związku z tym, że nie było w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, prosimy o zgłaszanie chorych, do których możemy udać się z posługą sakramentalną w pierwsze soboty miesiąca.
  3. Zapraszamy wszystkich kandydatów do sakramentu Bierzmowania na Mszę Świętą o godz. 18.00, w piątek, 18 lutego; następnie spotkanie i konferencja.
  4. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą zaangażować się w Liturgiczną Służbę Ołtarza, służąc jako ministrant lub lektor. Spotkania w każdą sobotę o godz. 10.00 w naszym klasztorze. Zapraszamy!
  5. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.
  6. 2 lutego ze składki zbieranej podczas Mszy Świętych zebraliśmy 1047 zł. Kwota ta  w  całości zostanie przekazana na wsparcie klasztorów Sióstr Kapucynek Klauzurowych.
  7. Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christian” serdecznie zapraszają na kolejny wykład otwarty ks. prof. Bogdana Czyżewskiego o błogosławionym kardynale Stefanie Wyszyńskim. Wykład odbędzie się w  najbliższy poniedziałek 7 lutego br. o godz. 19.00 w budynku seminarium duchownego, ul.  Seminaryjna 2. Podjęty zostanie temat związany z podróżami Prymasa Tysiąclecia do  Rzymu i niełatwymi rozmowami prowadzonymi w Watykanie.
  8. Parafialna Caritas zwraca się, do osób dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1 % podatku.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.

Śp. Leonarda Bartkowskiego, Śp. Urszulę Szymańską, Śp. Grzegorza Owsińskiego

Wieczny odpoczynek …