II Niedziela Zwykła
16 stycznia 2022

1. W naszej parafii trwa obecnie duszpasterskie spotkanie z parafianami zwane kolędą. Zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godzinę 17.00 według grafiku umieszczonego w gablocie i na stronie internetowej parafii. Z powodu dodatkowej Mszy św. w poniedziałki nie ma wymienianek.

Gdyby ktoś chciał lub potrzebował kapłańskiego błogosławieństwa dla swego domu i rodziny, prosimy o ustalenie terminu wizyty duszpasterskiej indywidualnie z danym kapłanem lub zgłosić w biurze parafialnym.

1. W związku z tym, że kolejny rok nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej prosimy, aby nowi mieszkańcy naszej parafii dopełnili obowiązku zgłoszenia swego pobytu w biurze parafialnym. Jest to ważne ze względu na przyszłą posługę duszpasterską i sakramentalną.
  2. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła zebraliśmy 1532 złote. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Na prośbę kapelana szpitala ks. Tomasza Walterbacha dziś zbieramy do puszek na zakup nowej  pościeli dla szpitala w Mogilnie.
  4. We wtorek, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Każdy z nas może włączyć się aktywnie w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan przez uczestnictwo we Mszy św., osobistą modlitwę, post, jałmużnę, studium itp. Pamiętamy o słowach Pana Jezusa, który modlił się w Wieczerniku, aby nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.
  5. W piątek przypada Dzień Babci, w sobotę Dzień Dziadka, pamiętajmy o babciach i dziadkach w naszych modlitwach, okazywaniu szacunku, wdzięczności i gestach życzliwości.
  6. W niedzielę, 23 stycznia, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym.
  7. Przypominamy, że do wjazdu na teren przykościelny (za bramę) mają prawo mieszkańcy klasztoru i osoby, które posiadają upoważnienie od proboszcza. Odnośnie do parkingu przed bramą wjazdową przypominamy, że w jego obrębie jest droga przejazdowa. Prosimy o ustawianie samochodów w taki sposób, aby był możliwy przejazd.
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.