Niedziela Chrztu Pańskiego
9 stycznia 2022

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy w Kościele okres Narodzenia Pańskiego.
  2. Dzisiaj zapraszamy na spotkanie opłatkowe naszej grupy pielgrzymkowej, które odbędzie się o godz. 19:00.
  3. W naszej parafii trwa obecnie duszpasterskie spotkanie z parafianami zwane kolędą. Zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godzinę 17.00 według grafiku umieszczonego w gablocie i na stronie internetowej parafii. Z powodu dodatkowej Mszy św. nie będzie w poniedziałki stycznia wymienianek.

Gdyby ktoś chciał lub potrzebował kapłańskiego błogosławieństwa dla swego domu i rodziny, prosimy o ustalenie terminu wizyty duszpasterskiej indywidualnie z danym kapłanem lub zgłosić w biurze parafialnym.

1. W związku z tym, że kolejny rok nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej prosimy, aby nowi mieszkańcy naszej parafii dopełnili obowiązku zgłoszenia swego pobytu w biurze parafialnym. Jest to ważne ze względu na przyszłą posługę duszpasterską i sakramentalną.
  2. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.
  3. Na prośbę kapelana szpitala ks. Tomasza Walterbacha w przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na zakup nowej pościeli dla szpitala w Mogilnie.
  4. Zapraszamy wszystkich kandydatów do sakramentu Bierzmowania na Mszę Świętą o godz. 18.00, w piątek, 14 stycznia; następnie spotkanie i konferencja.
  5. Przypominamy o zachowywaniu zasad bezpieczeństwa w kościele w czasie epidemii. Są one następujące: obowiązek zasłaniania ust i nosa, zachowywanie bezpiecznego 1,5 metrowego dystansu. Od 15 grudnia obowiązują nowe limity w kościele, jest to 30% liczby uczestniczących. Do limitu 30% nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19 pod warunkiem okazania przez te osoby: unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID; lub zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu.
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.

Śp. Henryka Paulusa, Śp. Andrzeja Dybicza                                    Wieczny odpoczynek …