II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
2 stycznia 2022

1. Duszpasterskie spotkanie z parafianami zwane kolędą rozpoczniemy w poniedziałek 3 stycznia. W naszym kościele przez cały styczeń organizujemy dodatkowe Msze św. o godz. 17.00 w intencji mieszkańców wymienionej ulicy, bloku lub miejscowości. Grafik umieszczony jest w gablocie ogłoszeń i na stronie parafii. Można również zabrać w wersji papierowej ze stolika przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie. Z powodu dodatkowej Mszy św. o godz. 17:00, nie będzie wymienianek w poniedziałki stycznia.

Gdyby ktoś chciał lub potrzebował kapłańskiego błogosławieństwa dla swego domu i rodziny, prosimy o ustalenie terminu wizyty duszpasterskiej indywidualnie z danym kapłanem lub zgłosić w biurze parafialnym.

1. W związku z tym, że kolejny rok nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej prosimy, aby nowi mieszkańcy naszej parafii dopełnili obowiązku zgłoszenia swego pobytu w biurze parafialnym. Jest to ważne ze względu na przyszłą posługę duszpasterską i sakramentalną.
  2. Spotkanie opłatkowe Odnowy w Duchu Świętym we wtorek 4 stycznia, a Żywego Różańca w środę 5 stycznia o godz. 19.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek:
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do kościoła, na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia, po niej adoracja w ciszy do Mszy św. „kolędowej” o godz. 17.00. Następnie – Msza św. o godz. 18.00 a bezpośrednio po niej – nabożeństwo pierwszopiątkowe. Po nabożeństwie, dla chętnych, adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Możliwość spowiedzi od godz. 17.30.
  1. W czwartek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte w tym dniu jak w niedzielę. Podczas Mszy świętych będzie można nabyć poświęcone kadzidło i mirrę. Tego dnia pragniemy po raz kolejny wyruszyć z orszakiem świątecznym, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Mogilna i okolic z całymi rodzinami na Rynek mogileński (przy pomniku). 6 stycznia o godz. 15.00 przywitamy Trzech Mędrców i wyruszymy do Betlejem w kościele klasztornym, gdzie złożymy dary i pokolędujemy. Zachęcamy dzieci do przebrania się w stroje Królów ze Wschodu. Prosimy zabrać ze sobą papierowe serce z wypisanym dobrym uczynkiem, aby ofiarować je Jezusowi.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne, zebraną kwotę przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
  3. Zapraszamy na spotkanie opłatkowe naszej grupy pielgrzymkowej, które odbędzie się 9 stycznia (niedziela) o godz. 19:00.
  4. Zapraszamy serdecznie wszystkich kandydatów do sakramentu Bierzmowania na Mszę Świętą o godz. 18.00, w piątek, 14 stycznia; następnie spotkanie i konferencja.
  5. Przypominamy o zachowywaniu zasad bezpieczeństwa w kościele w czasie epidemii. Są one następujące: obowiązek zasłaniania ust i nosa, zachowywanie bezpiecznego 1,5 metrowego dystansu. Od 15 grudnia obowiązują nowe limity w kościele, jest to 30% liczby uczestniczących. Do limitu 30% nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19 pod warunkiem okazania przez te osoby: unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID; lub zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu.
  • W ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, ze sprzedaży świec pozyskaliśmy 524 zł.
  • Ze sprzedaży sianka zebraliśmy kwotę 226,43 gr.
  • Wszystkim darczyńcom za przygotowanie paczek w ramach akcji „Drzewko dobrego serca” składamy serdeczne Bóg zapłać. To dzięki Waszej hojności serca 80 paczek trafiło do dzieci nieuleczalnie chorych.
  • Wolontariuszom i wszystkim osobom za pomoc, za wszelkie dobro, jakiego doświadczyliśmy w okresie przedświątecznym Parafialna Caritas składa z serca płynące podziękowania.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.

Śp. Krystynę Niedziela i Śp. Bogusławę Żuchowską

Wieczny odpoczynek …