IV Niedziela Adwentu
19 grudnia 2021

1. W czwartek, 16 grudnia przyniesione zostało przez Harcerzy do naszej parafii Światło Betlejemskie, które można zanieść do swoich domów.
  2. Zapraszamy na Msze św. roratnie. W naszym kościele w ostatnim tygodniu Adwentu roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 6.45. Roraty dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00. Zachęcamy serdecznie do udziału w roratach.
  3. W poniedziałek 20 grudnia po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  4. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne. Zebraną kwotę przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
  5. W piątek 24 grudnia (Wigilia), biuro parafialne będzie nieczynne.
  6. Uroczystość Bożego Narodzenia w Parafii będziemy przeżywać w następującym porządku:
  • W Dąbrówce – Msza św. – Pasterka o godz. 22.00
  • W kościele klasztornym, zgodnie z kapucyńską Tradycją, o godz. 23.20 uroczyste wniesienie figury Dzieciątka Jezus do kościoła – rozważanie franciszkańskie przy żłóbku, następnie modlitwa liturgiczna Godzina Czytań z udziałem wiernych; o godz. 24.00 Msza św. Pasterska w intencji Parafian. Zapraszamy do wspólnego świętowania.
  • W pierwszy dzień świąt, 25 grudnia, nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę.
  1. Zapraszamy do wspólnego kolędowania przy Żłóbku Pana Jezusa w pierwszy i drugi dzień Świąt o godzinie 15.00.
  2. Za tydzień przypada Niedziela Świętej Rodziny, serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków na Mszę św. o godzinie 12.30, podczas której zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie.
  3. Odpust Parafialny ku czci św. Jana Apostoła w poniedziałek, 27 grudnia. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi o. Mariusz Fałkowski z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, gwardian i proboszcz a także kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia Pani Gniezna i kustosz Relikwii Bł. Jolenty.
  4. Zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek, 28 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 18.00.
  5. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą zaangażować się w Liturgiczną Służbę Ołtarza, służąc jako ministrant lub lektor. Spotkania w każdą sobotę o godz. 10.00 w naszym klasztorze. Zapraszamy!
  6. Serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe naszej grupy pielgrzymkowej, które odbędzie się 9 stycznia (niedziela) o godz. 19:00.
  7. Przy wyjściu z kościoła i biurze parafialnym można nabyć opłatki na stół wigilijny.
  8. Przypominamy o zachowywaniu zasad bezpieczeństwa w kościele w czasie epidemii. Są one następujące: obowiązek zasłaniania ust i nosa, zachowywanie bezpiecznego 1,5 metrowego dystansu. Od 15 grudnia obowiązują nowe limity w kościele, jest to 30% liczby uczestniczących. Do limitu 30% nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19 pod warunkiem okazania przez te osoby: unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID; lub zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu.
  • Przy wyjściu Parafialna Caritas rozprowadza sianko.
  • Do poniedziałku włącznie można składać produkty do wystawionego w kościele kosza. Również w poniedziałek kończy się akcja „Drzewko Dobrego Serca”.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.
  2. Życzymy pełnego pokoju czasu przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego.

Śp. Iwonę Kubiak

Wieczny odpoczynek …