I Niedziela Adwentu
28 listopada 2021

1. Dziś rozpoczynamy czas Adwentu i nowy Rok liturgiczny, którego hasłem są słowa „Posłani w pokoju Chrystusa”. Zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku 30 listopada. Nauki rekolekcyjne podczas dzisiejszych Mszy św. oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00.
  2. Zapraszamy na Msze św. roratnie. W naszym kościele roraty od poniedziałku do soboty o godzinie 6.45. Roraty dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00 (ze względu na rekolekcje, pierwsze roraty dla dzieci w tym tygodniu – w czwartek). Msze św. roratnie w kaplicy w Dąbrówce sprawowane będą w sobotę 4 i 11 grudnia o godz. 7.00. Zachęcamy serdecznie do udziału w roratach, pamiętajmy o zabraniu ze sobą świec lub lampionów.
  3. Wymiana tajemnic różańcowych w środę, 1 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00.
  4. Spotkanie Rady duszpasterskiej odbędzie się 2 grudnia (czwartek) po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa w intencji o nowe powołania po wieczornej Mszy św.
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu od  godz. 15.00 do godz. 17.30, następnie wspólna modlitwa różańcowa i Akt Zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusa.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek i sobotę miesiąca od godz. 17.30, w pierwszy piętek od godz. 17.00.
  • Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9.00. Będzie to już spowiedź i komunia przedświąteczna dla chorych. Osoby, które nie są ujęte w kartotece chorych prosimy zgłaszać osobiście lub telefonicznie w biurze parafialnym.
  1. Przyszła niedziela obchodzona jest w Polsce i wśród Polonii, jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby kościołów, w których posługują bracia kapucyni na Białorusi i na Łotwie.
  2. Od dziś przy wyjściu z kościoła i biurze parafialnym można nabyć opłatki na stół wigilijny.
  3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarze misyjne. Złożone ofiary będą wsparciem dla misjonarzy z Prowincji Warszawskiej Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.
  • Parafialna Caritas włącza się w świąteczną zbiórkę żywności. Produkty będzie można składać do wystawionego w kościele kosza. Z darów tych, zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich rodzin.
  • W dniach 3, 4 grudnia (piątek, sobota) w ramach akcji Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas – Tak pomagam – w sklepach sieci Biedronka znajdujących się na terenie Mogilna przeprowadzona zostanie zbiórka żywności.
  • W przyszłą niedzielę Parafialna Caritas rozprowadzać będzie sianko i pierniki świąteczne.
  • Przy wyjściu z kościoła Parafialna Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny.
  • W ramach akcji Drzewko Dobrego Serca, w naszym kościele w adwencie pojawi się piękne drzewko, na którym zawieszone zostaną serduszka z podanym wiekiem i płcią dziecka. Każdy, kto chciałby włączyć się w to dzieło, może przygotować paczkę słodyczy, nakleić zabrane serduszko i złożyć w koszu przy drzewku. Akcja potrwa do końca Adwentu.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła:
Antoniego Goraja

Śp. Czesława Filipiaka, Śp. Prudencjanę Lewandowską, Śp. Małgorzata Bubak, Śp. Jana Nowaczyka, Elżbietę Moskal.

Wieczny odpoczynek …