Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
21 listopada 2021

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne zebraliśmy 1654 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Słowa podziękowań kierujemy do społeczności Dąbrówki za przygotowanie dnia adoracyjnego (18 listopada), a także za zaangażowanie w organizację odpustu ku czci bł. Karoliny, tym bardziej, że z powodu obostrzeń całość uroczystości odbyła się tylko w Dąbrówce. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie dobro, a błogosławiona Karolina wyprasza potrzebne łaski.
  3. Grupa AA Franciszek zaprasza na Drogę Krzyżową o trzeźwość w narodzie w sobotę, 27 listopada, o godz. 15.00 na kalwarii.
  4. W poniedziałek (jutro) 22 listopada zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na Mszę św. o  godz. 18.00. Bezpośrednio po Mszy św. – spotkanie formacyjne.
  5. W przyszłą niedzielę, 28 listopada, rozpoczynamy okres Adwentu i nowy Rok liturgiczny, którego hasłem są słowa „Posłani w pokoju Chrystusa”. Zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które potrwają od soboty 27 listopada do wtorku 30 listopada. Rekolekcje poprowadzi nasz współbrat o. Tomasz Juńczyk z Gorzowa Wielkopolskiego. Nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. w sobotę o godz. 18.00, podczas Mszy św. niedzielnych, w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00.
  6. Zapraszamy na Msze św. roratnie. W naszym kościele roraty od poniedziałku do soboty o godzinie 6.45. Msze św. roratnie w kaplicy w Dąbrówce sprawowane będą w sobotę 4 i 11 grudnia o godz. 7.00. Zachęcamy serdecznie do udziału w roratach, aby razem z Maryją oczekiwać przyjścia Zbawiciela i w ten sposób dobrze przygotować się do Uroczystości Bożego Narodzenia. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą świec lub lampionów.
  7. W najbliższy piątek 26 listopada zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej na spotkanie formacyjne. Z tego powodu nie będzie cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu .
  8. Informujemy, że dnia 10 listopada 2021r. Ks. Arcybiskup Wojciech Polak, Metropolita Gnieźnieński, zatwierdził skład nowej Rady Duszpasterskiej naszej Parafii, której kadencja potrwa trzy lata. W skład Rady wchodzą: Klaudia Adamczyk, Lidia Czerwińska, Maria Czerwińska, Agnieszka Kruszka, Zenon Kufel, Eugeniusz Loks, Wioleta Michalak, Małgorzata Nadolna, Marek Nowak, Agata Piechulska, Renata Rybicka, Dominik Sikorski, Adam Wełnic, Mariola Woźniak. Nowo wybranej Radzie życzymy Bożego błogosławieństwa i światła Ducha Świętego. Pierwsze spotkanie nowej Rady odbędzie się 2 grudnia (czwartek) po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy.
  9. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć opłatki na stół wigilijny.
  10. Przy wyjściu z kościoła Parafialna Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny.
  11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarze misyjne. Złożone ofiary będą wsparciem dla misjonarzy z Prowincji Warszawskiej Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.
  12. Parafia p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie zaprasza osoby starsze i niepełnosprawne do uczestnictwa w projekcie: DZIENNY DOM POBYTU „RADOŚĆ ŻYCIA”. Zapewnione będą usługi rehabilitacyjne, opiekuńcze, wsparcie psychologiczne, bezpłatny transport oraz wyżywienie w godzinach od 7.30 do 15.30. Parafia zaprasza do składania wniosków w biurze parafialnym (bliższe informacje pod numerami telefonów 502510567, 501582103).
  13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.

Śp. Danutę Saskowską, Śp. Leokadię Pałka

Wieczny odpoczynek …