XXXII Niedziela Zwykła
7 listopada 2021

1. W ubiegłą niedzielę odbył się Bal Wszystkich Świętych, składamy serdeczne podziękowania: paniom katechetkom, Parafialnej Caritas i wolontariuszom za przygotowanie tego pięknego Dziękujemy dzieciom, rodzicom i dziadkom za obecność.
  2. Dziś rozpoczyna się Kurs przedmałżeński w naszej parafii. Spotkania odbywać się będą przez sześć kolejnych niedziel o godz. 16.00 w klasztorze.
  3. Przypominamy, że przez osiem dowolnie wybranych dni listopada osoby nawiedzające cmentarz i modlące się, choćby tylko w myśli za zmarłych, mogą dla nich uzyskać odpust zupełny.
  4. W czwartek, 11 listopada przypada kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym dniu o godz. 11.00 sprawowana będzie Msza św. w kościele MBNP w Mogilnie. Po Mszy św. przejście na cmentarz, wspomnienie Polaków walczących o niepodległość i złożenie kwiatów. Włączmy się w obchody tej uroczystości, pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.
  5. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w każdy piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św.
  6. W czwartek, 18 listopada, Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy bł. Karoliny Kózkówny w Dąbrówce. Początek o godz. 9.00, prosimy mieszkańców Dąbrówki o przygotowanie grafiku czuwania. O godz. 17.00 Msza św. w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy adoracyjnej.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne. Przygotowując się do sezonu grzewczego zebraną kwotę przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
  8. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece Caritas.
  9. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA działające przy Parafii MBNP w Mogilnie zaprasza do udziału w akcji „DOBRO WRACA”, podczas której zbierane są dary na rzecz Hospicjum im. Św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu. Bardzo potrzebne są środki pielęgnacyjne codziennego użytku oraz artykuły spożywcze, które prosimy składać w koszu przy wejściu do kościoła. Szczegóły akcji na plakacie oraz profilu Facebook’owym Stowarzyszenia ALVIRA.
  10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.