XXXI Niedziela Zwykła
31 października 2021

1. Dziś zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych. Spotykanie na Rynku o godz. 16.00, następnie przejście do klasztoru (w razie deszczu spotykamy się w klasztorze). Zachęcamy, aby każde dziecko przebrało się za wybranego świętego. W klasztorze odbędzie się prezentacja świętych, zabawa i poczęstunek.
  2. W poniedziałek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jest następujący: o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 18.00 w kościele, o godz. 10.00 w kaplicy w Dąbrówce, na cmentarzu parafialnym o godz. 13.30. Początek procesji na cmentarzu Parafii św. Faustyny o godz. 13.00. Msza św. będzie sprawowana przy Mauzoleum ks. Piotra Wawrzyniaka.
  3. Tradycyjnie, nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę publiczną w uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) oraz w Dniu Zadusznym (2 listopada), możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
  4. Wymiana tajemnic różańcowych w najbliższą środę, 3 listopada po wieczornej Mszy św. o 18.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa w intencji o nowe powołania przed wieczorną Mszą św.
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. oraz na adorację co tygodniową bezpośrednio po wieczornej Mszy św.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek i sobotę miesiąca od godz. 17.30, w pierwszy piętek od godz. 17.00.
  • Posługa sakramentalna chorym w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9.00.
  1. Nasza parafia organizuje Kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą przez sześć kolejnych niedziel, rozpoczęcie 7 listopada o godz. 16.00 w klasztorze. Organizowany Kurs dotyczy tych, którzy nie odbyli takiego przygotowania, nie mają poświadczenia ukończenia i są pełnoletni. Przypominamy jednocześnie, że odbycie takiego kursu jest obowiązkowe przed zawarciem sakramentalnego małżeństwa.
  2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła:
Szymona Rachwała, Tymona Moszkowicza, Nelę Nowak

Śp. Władysława Niedzielę i Śp. Henryka Kurka