XXVII Niedziela Zwykła
03 października 2021

1. Modlitwa różańcowa w październiku w naszej parafii codziennie o godz. 17.30. W każdą środę października w szczególny sposób zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i ich bliskich na wspólną modlitwę w ich intencji. Dniem modlitwy różańcowej w intencji dzieci i z udziałem dzieci jest każdy czwartek o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  2. Wymiana tajemnic różańcowych w najbliższą środę, 6 października po wieczornej Mszy św. o 18.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, spowiedź i modlitwa różańcowa w intencji o nowe powołania do służby Bożej o godzinie 17.30.
  4. Dziś w przeddzień Uroczystości św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologii, z inicjatywy Zarządu Osiedla nr 1 przed naszym kościołem zbieramy karmę dla bezpańskich psów i kotów.
  5. W poniedziałek, 4 października przypada Uroczystość ku czci św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy na sumę odpustową o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo Transitus. Uroczystości będzie przewodniczył i kazanie odpustowe wygłosi o. Wojciech Prus, dominikanin z Poznania. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i wszystkich czcicieli św. Franciszka z Asyżu do wspólnego świętowania.
  6. Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych w czwartek, 7 października, na Mszy św. o godz. 18.00, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.
  7. W najbliższy piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  8. W przyszłą niedzielę, 10 października, obchodzimy XXI Dzień Papieski. Tegorocznym hasłem są słowa św. Jana Pawła II: „Nie lękajcie się”. W tym dniu – zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży z ubogich środowisk.
  9. Dobiega końca trzyletnia kadencja Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Pragniemy podziękować dotychczasowej Radzie za życzliwość i pomoc okazywaną duszpasterzom pracującym w naszej parafii. Zgodnie ze Statutami „Członków Rady powołuje proboszcz na podstawie własnego rozeznania i zaciągniętej opinii”. Zwracamy się więc z prośbą o sugestie dotyczące składu Rady Duszpasterskiej. Propozycje z podaniem imienia i nazwiska można składać na kartkach, które należy wrzucić do skarbony z lewej strony kościoła, do przyszłej niedzieli włącznie.
  10. Można już zamawiać wymienianki jednorazowe – druki do pobrania na stoliku. Prosimy składać je przy okazji składki, w zakrystii lub w biurze parafialnym. Bardzo prosimy, aby wymienianki całoroczne zgłaszać tylko w biurze parafialnym. Przypominamy, że wymienianki jednorazowe wyczytywane będą w dniach od 2 do 8 listopada przed wieczorną Mszą św., w połączeniu z modlitwą w intencji naszych bliskich zmarłych.
  11. Parafia bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika w Gnieźnie (ul. Elizy Orzeszkowej 22d) zaprasza w każdy I wtorek miesiąca o godz. 19.00 na Mszę św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie za przyczyną św. Michała Archanioła.
  12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.