XXI Niedziela Zwykła
22 sierpnia 2021

1. W związku z reorganizacją wspólnot naszej prowincji po XXVI Kapitule prowincjalnej informujemy o zmianach, które nastąpią w naszej parafii i zakonnej wspólnocie z dniem 1 września br:
    • Posługę proboszcza i gwardiana po dwóch latach zakończy o. Tomasz, którego zastąpi br. Jan Karczewski.
    • Posługę katechety i opiekuna ministrantów po roku obecności w naszej wspólnocie zakończył o. Sebastian, którego zastąpi neoprezibter o. Michał Bakczura.
    • Posługę brata zakonnego zakończy po roku obecności we wspólnocie br. Przemysław, którego zastąpi br. Henryk Kosmala.

Braciom, którzy opuszczają naszą wspólnotę i podejmują dalsze swoje obowiązki, dziękujemy za wszelkie dobro, jakie stało się naszym udziałem pamiętając w modlitwie i prośbie o wytrwanie w powołaniu, o moc wiary i potrzebne im łaski. Braci, którzy przychodzą do wspólnoty w Mogilnie, będziemy mieli okazję powitać, i już dziś życzymy radości i siły do posługi w nowych miejscu.

• Dziękujemy także br. Rafałowi Chwedorukowi, który przez okres dwóch miesięcy wspomagał naszą wspólnotę w codziennej posłudze ołtarza, konfesjonału i głoszenia słowa Bożego.

Liturgiczne wprowadzenie nowego proboszcza oraz podziękowanie Braciom za dotychczasową posługę nastąpi 29 sierpnia, w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30.

1. W poniedziałek, 23 sierpnia, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub biurze parafialnym.
  2. Grupa AA „Franciszek” zaprasza na Drogę Krzyżową o trzeźwość w narodzie w sobotę, 28 sierpnia, o godz. 15.00 na kalwarii.
  3. Dożynki Parafialne w tym roku 5 września podczas Mszy Św. o godz. 12.30, podczas których będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Prosimy poszczególne wioski naszej Parafii, a także sadowników o przygotowanie wieńców dożynkowych i koszy z plonami ziemi i sadów. Po Mszy Św. dożynkowej zapraszamy na krużganki klasztorne do kawiarenki.
  4. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w dniu 4 września br. jednodniową pielgrzymkę autokarową do Torunia z okazji obchodów Dnia Dziękczynienia za powstanie Radia Maryja i innych dzieł. Wyjazd autokarem ze Skweru Świętego Wojciecha w sobotę (4 września) o godz. 9.00. Zapisy po Mszy świętej.
  • Ze sprzedaży bukietów z kwiatów, ziół i kłosów zbóż zebrano w Farze 1411,40 zł w Klasztorze 1005,36 zł, łącznie jest to kwota 2416,76 zł. Wszystkim ofiarodawcom Parafialna Caritas składa serdeczne Bóg zapłać.
  • Kończymy akcję „Wakacyjny wyjazd za złotówkę”.
  • Wyjazd do Władysławowa w piątek, 27 sierpnia o godz. 7.00 ze skweru św. Wojciecha.
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii.

Do wieczności Pan Bóg powołał:
Śp. Zdzisława Niepsuja

Wieczny odpoczynek …