XVIII Niedziela Zwykła
1 sierpnia 2021

1. Sierpień jest miesiącem troski o trzeźwość w naszych rodzinach, w miejscach pracy i wszędzie tam, gdzie przeżywamy czas wakacyjnego wypoczynku. Zachęcamy do dobrowolnego przyjęcia abstynencji w intencji tych osób i środowisk,  w których jest wiele cierpienia z powodu nadużywania alkoholu. Zachęcamy do troski o trzeźwość i gorącą modlitwę w intencjach osób uwikłanych w nałogi.
  2. W poniedziałek, 2 sierpnia, przypada Święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Święto Porcjunkula wywodzi się z tradycji franciszkańskiej i wiąże się z możliwością zyskania odpustu. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami nawiedzając świątynię parafialną.
  3. Wymiana tajemnic różańcowych w najbliższą środę, 4 sierpnia po wieczornej Mszy św. o 18.00.
  4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa w intencji o nowe powołania po wieczornej Mszy św.
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i do wieczornej Mszy św. modlitwa w ciszy. O godz. 17.45 litania do Serca Jezusowego i Akt Zawierzenia.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek i pierwszą sobotę miesiąca od godz. 17.30, w pierwszy piętek od godz. 17.00.
  • Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę od godz. 9.00.
  1. W niedzielę, 8 sierpnia w naszym klasztorze odbędzie się spotkanie profilaktyczno – formacyjne dla alkoholików i osób współuzależnionych. W programie jest Msza Św. a także w wirydarzu klasztornym dalsza część spotkania zawierająca świadectwa osób uzależnionych, wspólne rozmowy, wymiana doświadczeń przy poczęstunku i akompaniamencie gitar trzeźwiejących alkoholików.
  2. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 9.00 do 00. W sprawach pilnych np. dotyczących pogrzebu można także kontaktować się telefonicznie.
  • Dziś Parafialna Caritas zbiera do puszek na poszkodowanych w nawałnicach.
  • Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Kołobrzegu w dniach 21 – 23 sierpnia, szczegóły w biurze Caritas.
  • Trwa zbiórka na „Wakacyjny wyjazd za złotówkę”. Drobne monety można wrzucać do skarbonki postawionej przy wyjściu kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd nad morze dla dzieci nieuleczalnie chorych.
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii.

Śp. Jana Barteckiego

Wieczny odpoczynek …