XVI Niedziela Zwykła
18 lipca 2021

1. Bardzo dziękujemy Parafialnej Caritas i Wolontariuszom za przygotowanie poczęstunku w krużgankach klasztoru po Uroczystości Św. Benedykta w dniu 11 lipca.
  2. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z pracami remontowymi w klasztorze.
  3. W piątek, 23 lipca, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze
  4. W niedzielę, 25 lipca, we wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących, poświęcenie pojazdów mechanicznych po wieczornej Mszy św. Serdecznie
  5. W niedzielę, 25 lipca, przypadają imieniny O. Krzysztofa Wyszyńskiego. Msza św. w intencji Solenizanta w tym dniu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  6. Trwają zgłoszenia na Pielgrzymkę Pieszą, do Grupy franciszkańskiej, które można dokonać na stronie ppag.pl do 19 lipca włącznie. Zapraszamy również do duchowego pielgrzymowania. W tym celu otwieramy pielgrzymkowy fundusz „Idę z tobą”. Każdy kto chciałby powierzyć pielgrzymom swoją intencję może to zrobić przez formularz, który można zabrać wychodząc z kościoła. Do intencji można dołączyć dowolną ofiarę, która będzie realnym wsparciem pielgrzymów. Intencję i ofiary prosimy wrzucać do drewnianej skarbony przy wyjściu z kościoła. Ostatnie spotkanie przed pielgrzymką w niedzielę, 25 lipca, po wieczornej Mszy św. około godz. 19.00.
  7. Rusza tzw. „akcja dżemik” i zwracamy się z wielką prośbą o wsparcie naszej grupy pielgrzymkowej różnego rodzaju dżemami i konserwami. Będziemy wdzięczni za każdy dar, który składać będzie można w biurze parafialnym lub w koszu w kościele do dnia 27 lipca.
  • Wyjazd na koncert do Inowrocławia dziś o godz. 14.00. Bus podstawiony będzie przy skwerze św. Wojciecha.
  • Przy wyjściu z kościoła na stoliku znajdują się Koperty życia Caritas, które skierowane są do osób starszych, samotnych i przewlekle chorych. W nich należy zamieścić informacje o przyjmowanych lekach i chorobach danej osoby. Koperty te są bardzo ważne dla ratowników medycznych w przypadkach zagrożenia życia np. osoby samotnej.
  • Trwa zbiórka na „Wakacyjny wyjazd za złotówkę”. Drobne monety można wrzucać do skarbonki postawionej przy wyjściu kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd nad morze dla dzieci nieuleczalnie chorych.
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła:
Tymona Dominiczaka

W Sakramencie małżeństwa pobłogosławiona została miłość:
Agaty Szatkowskiej i Dawida Ozgi oraz Moniki Kamińskiej i Krzysztofa Roszaka

Śp. Irenę Kwit