XIV Niedziela Zwykła
4 lipca 2021

1. Wymiana tajemnic różańcowych w środę, 7 lipca, po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00.
  2. W niedzielę, 11 lipca, przypada Uroczystość Św. Benedykta – Patrona miasta Mogilna – o godz. 12.30. Mszy św. przewodniczył będzie pochodzący z Mogilna ks. Jan Kasprowicz proboszcz Katedry w Gnieźnie. Obchodzić będzie w ten sposób 50. lecie święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, mieszkańców Mogilna i okolic, a także prosimy o modlitwę w intencji jubilata.
  3. Trwają zgłoszenia na Pielgrzymkę Pieszą, do Grupy franciszkańskiej, które można dokonać na stronie ppag.pl do 19 lipca włącznie. Zapraszamy również do duchowego pielgrzymowania. W tym celu otwieramy pielgrzymkowy fundusz „Idę z tobą”. Każdy kto chciałby powierzyć pielgrzymom swoją intencję może to zrobić przez formularz, który można zabrać wychodząc z kościoła. Do intencji można dołączyć dowolną ofiarę, która będzie realnym wsparciem pielgrzymów. Intencję i ofiary prosimy wrzucać do drewnianej skarbony przy wyjściu z kościoła. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką w piątek, 16 lipca, o godz. 19.00 w kościele.
  4. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd 11 lipca o godz. 4.30 rano z przed klasztoru, powrót w późnych godzinach wieczornych, koszt pielgrzymki 85 zł, Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św.
  • W niedzielę, 11 lipca, w Święto Św. Benedykta, po Uroczystej Mszy św. o 12.30 Parafialna Caritas zaprasza poczęstunek na krużganki klasztorne.
  • Przy wyjściu z kościoła na stoliku znajdują się Koperty życia Caritas, które skierowane są do osób starszych, samotnych i przewlekle chorych. W nich należy zamieścić informacje o przyjmowanych lekach i chorobach danej osoby. Koperty te są bardzo ważne dla ratowników medycznych w przypadkach zagrożenia życia np. osoby samotnej.
  • Trwa zbiórka na „Wakacyjny wyjazd za złotówkę”. Drobne monety można wrzucać do skarbonki postawionej przy wyjściu kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd nad morze dla dzieci nieuleczalnie chorych.
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła:
Igora Gajdę, Adama Grajka

W Sakramencie małżeństwa pobłogosławiona została miłość:
Klaudii Broniszewskiej i Bartłomieja Sroczyńskiego oraz Doroty Wojda i Jędrzeja Pastuszaka