XIII Niedziela Zwykła
27 czerwca 2021

1. W środę, 30 czerwca biuro parafialne będzie nieczynne.
  2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa w intencji o nowe powołania po wieczornej Mszy św.
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i do wieczornej Mszy św. modlitwa w ciszy. O godz. 17.45 litania do Serca Jezusowego i Akt Zawierzenia.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek i sobotę miesiąca od godz. 17.30, w pierwszy piętek od godz. 17.00.
  • Posługa sakramentalna chorym w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9.00.

3. W sobotę, 3 lipca przypada liturgiczne święto św. Tomasza Apostoła. Tego dnia swoje imieniny obchodzi o. Tomasz Okoń, proboszcz naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta na wieczornej Mszy św. o godzinie 18:00.
4. Podziękowanie dla Pani Wiolety Michalak za wieloletni wkład pracy jako katechety, w niedzielę, 4 lipca na Mszy o godz. 12.30.
5. Przypominamy, iż tegoroczna Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę odbędzie się w tradycyjnej formie. Na pątniczy szlak wyruszą więc swoimi trasami wszystkie grupy promieniste i kolorowe. Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie ppag.pl.

6. Informujemy, iż nasza parafia otrzymała w tym roku dofinansowanie z Powiatu Mogileńskiego w kwocie 8245,44 zł oraz z Gminy Mogilno w kwocie 7000,00 zł na zadanie „Dostosowanie do przepisów przeciwpożarowych obiektu zabytkowego klasztoru i kościoła p.w. św. Jana Apostoła w Mogilnie, ul. Benedykta XVI 1”.
7. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na 30 rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd 11 lipca o godz. 4.30 rano z przed klasztoru, powrót w późnych godzinach wieczornych. Koszt pielgrzymki 85 zł. Chętni z Mogilna i okolic mogą zapisywać się w zakrystii po każdej Mszy św.

• Wyjazd do Sopotu w sobotę, 3 lipca o godz. 5.00 rano. Dwa autokary będą podstawione przy skwerze św. Wojciecha. Wszelkie formalności związane z wyjazdem będzie można realizować w poniedziałek, 28 czerwca, w biurze Caritas od godz. 16.00.
  • Trwa zbiórka na „Wakacyjny wyjazd za złotówkę”. Drobne monety można wrzucać do skarbonki postawionej przy wyjściu kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd nad morze dla dzieci nieuleczalnie chorych.
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii.