XII Niedziela Zwykła
20 czerwca 2021

1. Odczytać Dekret Księdza Prymasa, znoszący dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa, codziennie o godz. 17.30.
  3. Zapraszamy do naszego kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu ostatni raz przed przerwą wakacyjną w piątek, 25 czerwca po wieczornej Mszy św.
  4. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z pracami remontowymi w klasztorze zebraliśmy 1180 zł . Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. W środę, 23 czerwca, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym.
  6. W piątek 25 czerwca kończy się rok szkolny. Życzymy dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom udanych wakacji. Pamiętajmy w tym czasie o obowiązku niedzielnej Mszy św. Niech dobry wypoczynek, kontakt z przyrodą, jeszcze bardziej przybliżają nas do Pana Boga.
  7. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 2 w piątek, 25 czerwca, o godz. 8.00 w naszym kościele.
  8. Grupa AA „Franciszek” zaprasza na Drogę Krzyżową w sobotę, 26 czerwca, o godz. 15.00 na kalwarii.
  9. Przypominamy, iż tegoroczna Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę odbędzie się w tradycyjnej formie. Na pątniczy szlak wyruszą więc swoimi trasami wszystkie grupy promieniste i kolorowe. Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie ppag.pl
  10. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na 30 rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd 11 lipca o godz. 4.30 rano z przed klasztoru, powrót w późnych godzinach wieczornych. Koszt pielgrzymki 85 zł. Chętni z Mogilna i okolic mogą zapisywać się w zakrystii po każdej Mszy św.
  • W sobotę, 3 lipca Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Sopotu. Koszt wyjazdu 60 zł.
  • Trwa zbiórka na „Wakacyjny wyjazd za złotówkę”. Drobne monety można wrzucać do skarbonki postawionej przy wyjściu kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd nad morze dla dzieci nieuleczalnie chorych.
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii.

13.
Ks. Paweł Rybak i Ks. Piotr Nowak zapraszają młodych od 15 roku życia na 4 dniowe rekolekcje pod Lednicką Rybę. szczegóły w gablocie.

W SAKRAMENCIE MAŁŻEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:
Sandry Kazik i Sebastiana Sroki oraz Patrycji Koseckiej i Radzyma Jankiewicza