X Niedziela Zwykła
6 czerwca 2021

1. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, każdego dnia o godzinie 17:30, z tego powodu również w czerwcu w poniedziałki nie będzie różańca za zmarłych wypisanych w Wymieniankach.
  2. W czwartek, 10 czerwca, przypada zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. wieczorna /wraz z intencją przyjętą o godz. 18.00/ sprawowana będzie w Farze o godz. 17.30, po której wyruszy procesja; przejdzie przez Rynek i zakończy się przy naszym kościele. Nasza Parafia przygotowuje dwa ołtarze. Prosimy o przygotowanie ołtarzy Odnowę w Duchu Świętym i Wspólnotę Żywego Różańca.
  3. W przyszłą niedzielę 13 czerwca na Mszy o godz. 12.30 dzieci będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
  4. Również w niedzielę 13 czerwca zapraszamy na Różaniec Fatimski po Mszy o godz. 18.00.
  5. Zapraszamy do naszego kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu w każdy piątek po wieczornej Mszy św.
  6. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że dnia 1 czerwca br. rozpoczęła się rekrutacja do naszego seminarium, w którym formują się przyszli kapłani. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub bezpośrednio u własnego duszpasterza. Jednocześnie zapraszamy na weekend powołaniowy w seminarium w dniach 18-20 czerwca, a także na wakacyjne spotkanie w dniach 16-19 sierpnia. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów i rozeznają drogę powołania. Wytrwale prośmy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o świętość życia dla kapłanów.
  7. Uwzględniając wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego podczas stanu epidemii COVID-19 w Polsce z 13 maja br. tegoroczna Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę odbędzie się w tradycyjnej formie sprzed czasu pandemii. Na pątniczy szlak wyruszą więc swoimi trasami wszystkie grupy promieniste i kolorowe. Gorąco zachęcamy do powrotu na pielgrzymi szlak. Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie ppag.pl
  • Dziś Parafialna Caritas organizuje zbiórkę do puszek na potrzebną i kosztowną operację dla naszego małego parafianina Kuby.
  • W czwartek, 10 czerwca, w Oktawę Bożego Ciała, Parafialna Caritas będzie rozprowadzać wianki z kwiatów i ziół. Zebrane pieniądze zasilą konto wakacyjnego wyjazdu dla dzieci.
  • Trwa zbiórka na „Wakacyjny wyjazd za złotówkę”. Drobne monety można wrzucać do skarbonki postawionej przy wyjściu kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd nad morze dla dzieci nieuleczalnie chorych.

PRZEZ CHRZEST ŚW. WŁĄCZYLIŚMY DO WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA:
Hannę Kaczmarek

W SAKRAMENCIE MAŁŻEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:
Izabeli Kraśnej i Roberta Czaja