Uroczystość Najświętszej Trójcy
30 maja 2021

1. Dziś w Kościele obchodzimy Uroczystość Trójcy Najświętszej. Przypominamy, iż tego dnia mija termin przyjęcia tzw. Komunii Świętej Wielkanocnej.
  2. Od wtorku 1 czerwca zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, każdego dnia o godzinie 17:30, z tego powodu również w czerwcu w poniedziałki nie będzie różańca za zmarłych wypisanych w Wymieniankach.
  3. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w Uroczystość Bożego Ciała. Spotkanie – próba przed Uroczystością odbędzie się w środę, 2 czerwca, o godz. 16.45 przy kościele św. Jakuba – Fara.
  4. Wymiana tajemnic różańcowych w środę,  2 czerwca, po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00.
  5. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa informujemy, że można organizować tradycyjne procesje. Uczestniczących w procesji obowiązuje zachowywanie odstępu 1,5 m  lub noszenie maseczek. Wspólna Msza św. na Rynku rozpocznie się w czwartek 3 czerwca o godz. 10.00, a po niej zwyczajowo procesja do czterech ołtarzy. Zapraszamy naszych parafian do uczestnictwa, a także prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarza na Rynku.
  6. Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała w kościele o godz. 8.00 i 18.00, w Dąbrówce o godz. 8.00.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo czerwcowe w intencji o nowe powołania do służby Bożej.
  • W pierwszy piątek miesiąca od godz. 15.00 zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek i pierwszą sobotę od godz. 17.30, w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00.
  • Posługa sakramentalna chorym w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9.00.
  1. Zapraszamy do naszego kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu w każdy piątek po wieczornej Mszy św.
  2. W dniach od 11 do 13 czerwca w naszym klasztorze odbędą się rekolekcje dla alkoholików i przyjaciół. W ramach rekolekcji zaplanowane są między innymi: wspólne Msze św., katechezy o tematyce trzeźwościowej, możliwość indywidualnych rozmów z kapłanem oraz spowiedzi, mityng otwarty oraz spotkania integracyjne. Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane tematyką trzeźwościową oraz borykające się z problemem uzależnienia. Więcej informacji u o. Sebastiana lub proboszcza.
  3. W niedzielę 13 czerwca na Mszy o godz. 12.30 dzieci będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
  • W przyszłą niedzielę Parafialna Caritas organizuje zbiórkę do puszek na potrzebną i kosztowną operację dla naszego małego parafianina Kuby.
  • Parafialna Caritas rozpoczyna akcję „Wakacyjny wyjazd za złotówkę”. Drobne monety można wrzucać do skarbonki postawionej przy wyjściu kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd nad morze dla dzieci nieuleczalnie chorych.
  • W sobotę, 5 czerwca Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Głuchowa. Zapisy w biurze Caritas.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła:
Marcela Nowackiego

Do wieczności Pan Bóg powołał:
Śp. Kazimierę Hartwich, Śp. Józefę Rachwał
                                                             Wieczny odpoczynek …