OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI
Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej
28 marca 2021

1. Od 27 marca do 9 kwietnia obowiązują w kościołach nowe limity osób. W naszym kościele we Mszy św. może uczestniczyć 25 osób. Oprócz tego krużganki klasztorne mogą pomieścić 15 osób, a wirydarz 30. Pozostałe osoby, zachowując dystans i mając maseczki mogą uczestniczyć w Liturgii tylko na zewnątrz kościoła. Bardzo prosimy o stosowanie się do tych zasad i sugestii osób porządkowych.
  2. Świąteczna spowiedź i Komunia Święta dla chorych będzie w Wielką Środę 31 marca, od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie osób dodatkowych w biurze parafialnym.
  3. W Wielkim Tygodniu będą również dyżury spowiednicze w kościele dla naszych parafian:
  • Poniedziałek, Wtorek, Środa: od 17.00 do wieczornej Mszy św. włącznie.
  • Triduum Paschalne /Czwartek, Piątek, Sobota/: 8.30 – 9.30; 15.00 – 16.00.
  • Porządek Wielkiego Tygodnia jest następujący:

Wielki Czwartek

18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.
Adoracja w Ciemnicy do godz. 23.00 – modlitwa w ciszy. Bardzo prosimy o nieprzekraczanie w czasie Adoracji dopuszczalnego limitu 25 osób w kościele.

9.30 Droga Krzyżowa w Dąbrówce

18.00 – Liturgia Męki Pańskiej
Po Liturgii Męki Pańskiej możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu Przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Prosimy, aby podczas Adoracji zachować odpowiedni dystans i dbać o nieprzekraczanie dopuszczalnego limitu osób.

W Wielki Piątek katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – dotyczy osób od 14. roku życia i post ścisły – wiernych od 18. do 60. roku życia. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

Wielka Sobota
Święcenie pokarmów na stół wielkanocny:
10.00 Żabno /przy krzyżu/
11.00 Dąbrówka
11.00 – 13.00; 15.00 – 16.00 Klasztor /co pół godziny/. Święcenie będzie odbywać się na zewnątrz kościoła przy głównym wejściu. Koszyczki trzymamy w ręku. Prosimy o zachowywanie dystansu i używanie maseczek.

22.00 – Wigilia Paschalna /Przynosimy świece/

Niedziela Zmartwychwstania
Rezurekcja w Dąbrówce o godz. 6.00
Msze św. w kościele klasztornym: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

Poniedziałek Wielkanocny
Msze św. w kościele klasztornym i w kaplicy w Dąbrówce jak w niedziele w ciągu roku.

• Caritas organizuje wielkopostną zbiórkę żywności. Produkty żywnościowe można składać do wystawionego w kościele kosza do poniedziałku włącznie.
  • Dziś Parafialna Caritas rozprowadza palmy wielkanocne.
  • Parafialna Caritas zwraca się, do osób dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1 % podatku.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła:
Juliusza Przybylskiego i Damiana Piotrowicza

Krystynę Pikul                 Wieczny odpoczynek …