V Niedziela Wielkiego Postu
21 marca 2021

1. Rekolekcje parafialne, które rozpoczęliśmy w sobotę, potrwają do środy 24 marca. Nauki rekolekcyjne w kościele klasztornym na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, w Dąbrówce (w poniedziałek, wtorek i środę) o godz. 16.00. Składka w środę podczas Mszy św. jest wyrazem naszej wdzięczności za trud rekolekcyjny o. Andrzeja i przeznaczona jest na potrzeby klasztoru w Łomży, gdzie posługuje nasz współbrat.
  2. W czwartek, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji i osobistego zaangażowania się dla obrony życia nienarodzonych.
  3. W przyszłą niedzielę poświęcenie palm na każdej Mszy św.
  4. Świąteczna spowiedź i Komunia Święta dla chorych będzie w Wielką Środę 31 marca, od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenie osób dodatkowych w biurze parafialnym.
  5. Ze względu na pandemię nie ma w tym roku spowiedzi dekanalnej, jednakże jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą św., a także w innym terminie po ówczesnym umówieniu się z kapłanem. W Wielkim Tygodniu będą również dyżury spowiednicze:
  • Poniedziałek, Wtorek, Środa: od 17.00 do wieczornej Mszy św. włącznie.
  • Triduum Paschalne /Czwartek, Piątek, Sobota/: 8.30 – 9.30; 15.00 – 16.00.
  1. Grupa Anonimowych alkoholików „Franciszek” zaprasza na Drogę Krzyżową w sobotę, 27 marca, o godz. 15.00 na kalwarii.
  2. Za tydzień 28 marca po Mszy św. o godzinie 12.30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  3. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do dużej skarbony.
  4. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z tegorocznymi pracami remontowymi w klasztorze.
  • W ubiegłą niedzielę do puszek na zakup urządzenia do drenażu oddechowego dla chorej Małgosi zebrano kwotę 2051,05 gr. Parafialna Caritas za złożone ofiary składa serdeczne Bóg zapłać.
  • Caritas organizuje wielkopostną zbiórkę żywności. Produkty żywnościowe można składać do wystawionego w kościele kosza. Z darów tych, zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich.
  • Przy wyjściu z kościoła Parafialna Caritas rozprowadza świece na stół Wielkanocny w cenie 12 zł.
  • W niedzielę, 28 marca, Parafialna Caritas będzie rozprowadzać palmy wielkanocne.
  • Parafialna Caritas zwraca się, do osób dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1 % podatku.
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła:
Stanisława Braciszewskiego i Ninę Kozłowską

Do wieczności Pan Bóg powołał:
Zenona Pachałę i Katarzynę Baran

Wieczny odpoczynek …