VI Niedziela Zwykła
14 luty 2021

1. W tym tygodniu  – 17 lutego  – Środa Popielcowa, rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w kościele o godzinie 8.00, 9.30, 18.00 i 20.00 oraz w Dąbrówce o godzinie 16.00. W Środę Popielcową wszystkich katolików obowiązuje post ścisły, także tych, którzy stołują się poza domem. Obowiązek postu ścisłego oznacza spożycie jednego posiłku do syta, pozostałe dwa posiłki skromniejsze i dotyczy osób od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych odnosi się do osób, które ukończyły 14 rok życia.
  2. Porządek nabożeństw wielkopostnych jest następujący:

Droga Krzyżowa – w każdy piątek:

• 16.30 dla dzieci,
  • 18.30 dla młodzieży i dorosłych.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.15.

3. W tym roku z powodu pandemii przygotowanie do sakramentu pierwszej Komunii Świętej będzie miało nieco inny przebieg. W niedzielę, 28 lutego na godzinę 14.00 zapraszamy rodziców i dzieci na Mszę św. podczas, której zostaną wręczone dzieciom modlitewniki. Po Mszy Św. krótka katecheza dla rodziców w kościele, a dla dzieci w klasztorze.
4. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.