II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
3 stycznia 2021

1.Duszpasterskie spotkanie z parafianami zwane kolędą rozpoczniemy w poniedziałek 4 stycznia. W naszym kościele przez cały styczeń organizujemy dodatkowe dwie Msze św. wieczorne o godz. 17.00 i 19.00 w intencji mieszkańców wymienionej ulicy, bloku lub miejscowości. Grafik umieszczony jest w gablocie ogłoszeń i na stronie parafii, można również zabrać w wersji papierowej ze stolika przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy osoby chętne do uczestnictwa we wspólnej modlitwie. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się modlitwa błogosławieństwa rodzin, którą można zabrać do domów i odmówić w gronie rodzinnym. Dostępna będzie także woda święcona. Należy jednak ze sobą wziąć naczynie na wodę. Po modlitwie po komunii będzie także podsumowanie roku duszpasterskiego przez proboszcza. Z powodu dodatkowej Mszy św. o godz. 17:00, nie będzie w poniedziałki stycznia wymienianek.

Gdyby ktoś chciał, aby kapłan mimo wszystko przyszedł z wizytą duszpasterską do domu prosimy o ustalenie terminu indywidualnie z danym kapłanem.

2. W środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę. Podczas Mszy świętych będzie można nabyć poświęcone kadzidło i kredę.
3. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie będzie przemarszu ulicami Mogilna Orszaku Trzech Króli.
4. Wymiana tajemnic różańcowych w środę, 6 stycznia, po wieczornej Mszy świętej.

• Parafialna Caritas składa serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, którzy włączyli się w przygotowanie paczek dla dzieci w ramach „Drzewko Dobrego Serca”, a także paczek dla seniora – paczek żywnościowych.
  • W ramach Akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ze sprzedaży świec uzyskano kwotę 411,95 gr. natomiast w okresie przedświątecznym ze sprzedaży pierników 544 zł i sianka 185,35 gr. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

6.Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.