OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI
Uroczystość odpustowa Św. Jana Apostoła
27 grudnia 2020

1. Przypominamy, iż z 31 grudnia na 1 stycznia od godz. 19.00 do 6.00 obowiązuje zakaz przemieszczania się z wyjątkiem zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.
  2. W czwartek, 31 grudnia, kończy się rok kalendarzowy. Nabożeństwo dziękczynno – błagalne o godz. 17.30, po nim Msza św. na zakończenie roku.
  3. W piątek, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. W tym dniu Msze św. w porządku niedzielnym począwszy od godz. 8.00. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek, 28 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 18.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do kościoła, na adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia do wieczornej Mszy modlitwa w ciszy. Litania do Serca Jezusowego i Akt Zawierzenia o godz. 17.45. Tego dnia nie będzie adoracji po wieczornej Mszy św.
  • Możliwość spowiedzi 15 minut przed Mszą św.
  • Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9.00. Z wyjątkiem trasy o. Sebastiana, który odwiedzi chorych w sobotę 9 stycznia.
  1. Duszpasterskie spotkanie z parafianami zwane kolędą rozpoczniemy w poniedziałek 4 stycznia. Zgodnie z zarządzeniem Prymasa Polski nie będzie w tym roku kolędy w tradycyjnej formie. W naszym kościele przez cały styczeń organizujemy dodatkowe dwie Msze św. wieczorne o godz. 17.00 i 19.00 w intencji mieszkańców wymienionej ulicy, bloku lub miejscowości. Grafik umieszczony jest w gablocie ogłoszeń i na stronie parafii. Zapraszamy przynajmniej przedstawicieli rodzin, aby zanieść błogosławieństwo wraz
    z modlitwą do swoich domów. Propozycja modlitwy błogosławieństwa rodzin, którą można odmówić w gronie rodzinnym będzie dostępna na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dostępna będzie także woda święcona. Należy jednak ze sobą wziąć naczynie na wodę. Po modlitwie po komunii będzie także podsumowanie roku duszpasterskiego przez proboszcza. Z powodu dodatkowej Mszy św. o godz. 17:00, nie będzie w poniedziałki stycznia wymienianek.

Gdyby ktoś chciał, aby kapłan mimo wszystko przyszedł z wizytą duszpasterską do domu prosimy o ustalenie terminu indywidualnie z danym kapłanem.

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła zebraliśmy 1400 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w biurze parafialnym i przesłane na konto bankowe.