I Niedziela Adwentu
                                                                                     29 listopada 2020

1. Przypominamy o zachowywaniu zasad bezpieczeństwa w kościele w czasie epidemii:
  • obowiązek zasłaniania ust i nosa,
  • zachowywanie bezpiecznego 1,5 metrowego dystansu,
  • limit osób uczestniczących w liturgii – 1 osoba na 15m2 – w naszym kościele 30 osób.
  1. Dziś rozpoczynamy czas Adwentu i nowy Rok liturgiczny z przesłaniem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Będzie to drugi etap trzyletniego cyklu pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Kościół w Polsce zachęca nas wszystkich, abyśmy w tym czasie pogłębili swoją formację związaną z pięknem sprawowanej liturgii i uczestnictwem w niej.
  2. Z przykrością informujemy, że z powodu epidemii nie będzie w tym roku w naszej parafii rekolekcji adwentowych. Tym niemniej zachęcamy Was bracia i siostry do głębokiego i osobistego przeżycia tego okresu jako przygotowania na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Jednocześnie w gablocie ogłoszeń i na naszej stronie internetowej umieścimy propozycje rekolekcji adwentowych dla dzieci i dorosłych dostępnych w formie internetowej.

Zapraszamy natomiast na Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godzinie 6.45. Niestety nie będzie w tym roku Mszy roratnich specjalnie dla dzieci. Msze św. roratnie w kaplicy w Dąbrówce sprawowane będą w soboty  5 i 12 grudnia o godz. 7.00.

1. W Adwencie pragniemy również kontynuować naszą modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem codziennie o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy.
  2. Wymiana tajemnic różańcowych w środę, 2 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św. oraz po wieczornej Eucharystii. W czasie Adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • Posługa sakramentalna chorym w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9.00, tylko osobom zgłoszonym do biura parafialnego do piątku.
  1. Przyszła niedziela obchodzona jest w Polsce i wśród Polonii, jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej
    Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby kościołów,
    w których posługują bracia kapucyni na Białorusi i na Łotwie.
  2. Od dziś można nabyć opłatki na stół wigilijny. Umieszczone są na stoliku z prasą przy wyjściu z kościoła.
  3. Ogłoszenia Parafialnej Caritas:
  • Dziś Parafialna Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny.
  • W kościele wystawiony jest kosz w którym można składać produkty żywnościowe. Z darów tych zostaną przygotowane paczki świąteczne dla  potrzebujących.
  • Pojawiło się „Drzewko Dobrego Serca”, na którym zawieszone są serduszka z podanym wiekiem i płcią dziecka. Każdy kto chciałby się włączyć w to dzieło może przygotować paczkę, nakleić zabrane serduszko i złożyć ją przy drzewku.
  • W przyszłą niedzielę Caritas będzie rozprowadzać sianko i pierniczki świąteczne.

Do wieczności z naszej parafii Pan Bóg powołał:

Barbarę Pietrowic – Wieczny odpoczynek …