Uroczystość Wszystkich Świętych
01 listopada 2020

1. Przypominamy o zachowywaniu zasad bezpieczeństwa w kościele w czasie epidemii. Są one następujące:
  • obowiązek zasłaniania ust i nosa
  • zachowywanie bezpiecznego 1,5 metrowego dystansu
  • limit osób uczestniczących w liturgii – 1 osoba na 7m2 – w naszym kościele 60 osób. Pozostałe osoby mogą zajmować miejsce w krużgankach klasztornych, wirydarzu bądź na zewnątrz kościoła z zachowaniem 1,5 metrowego odstępu i zasłoniętymi ustami i nosem. W związku z limitem osób prosimy bardzo naszych parafian, aby na Mszy św. o godz. 11:00 dać pierwszeństwo rodzinom z dziećmi, dla których jest ona szczególnie dedykowana.

W czasie pogrzebu w kaplicy cmentarnej może uczestniczyć 13 osób.
W związku z pandemią do odwołania nie będzie również spotkań formacyjnych dla kandydatów do bierzmowania oraz rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św.
Informujemy, że kurs przedmałżeński, który miał rozpocząć się w przyszłą niedzielę, 8 listopada został odwołany. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową, gdzie znajdą kontakt pod, którym uzyskają niezbędne informacje. https://narzeczeni.archidiecezja.pl/
W trosce o zdrowie prosimy aby w najbliższym czasie ograniczyć załatwianie spraw w biurze parafialnym do niezbędnego minimum.

1. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego w listopadzie i ofiarowaniu go za zmarłych. W tym roku decyzją papieża Franciszka można wybrać dowolne 8 dni listopada. Oprócz zwykłych warunków odpustu należy także nawiedzić cmentarz i pomodlić się w intencji zmarłych. Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa przy nawiedzaniu grobów zmarłych.
  2. Wymiana tajemnic różańcowych w najbliższą środę, 4 listopada po wieczornej Mszy św. o 18.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa w intencji o nowe powołania przed wieczorną Mszy św.
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. oraz na adorację co tygodniową o godz. 19.00.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek i sobotę miesiąca od godz. 17.30, w pierwszy piętek od godz. 17.00.
  • Posługa sakramentalna chorym w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9.00, tylko osobom zgłoszonym do biura parafialnego do piątku.
  1. Można jeszcze zamawiać wymienianki jednorazowe – druki do pobrania na stoliku. Prosimy je składać przy okazji składki, w zakrystii lub w biurze parafialnym. Bardzo prosimy, aby wymienianki całoroczne zgłaszać tylko w biurze parafialnym. Przypominamy, że wymienianki jednorazowe wyczytywane będą w dniach od 2 do 8 listopada przed wieczorną Mszą św., w połączeniu z modlitwą w intencji naszych bliskich zmarłych.
  2. W związku z napiętą sytuacją w naszym kraju podejmujemy inicjatywę modlitwy różańcowej w naszym kościele, na razie przez cały listopad, o godzinie 17:30. Zapraszamy naszych parafian do włączania się w modlitwę za naszą ojczyznę, Kościół i parafię.