XXIX Niedziela Zwykła
18 października 2020

1. W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną i umieszczeniem powiatu mogileńskiego w strefie czerwonej od dziś w naszym kościele w czasie liturgii i nabożeństw oprócz zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk obowiązuje również limit osób. Wynosi on 65.

W czasie pogrzebu w kaplicy cmentarnej może uczestniczyć 13 osób.
W związku z pandemią do odwołania nie będzie również spotkań formacyjnych dla kandydatów do bierzmowania oraz rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św.
W trosce o zdrowie prosimy aby w najbliższym czasie ograniczyć załatwianie spraw w biurze parafialnym do niezbędnego minimum.

1. W następną niedzielę poinformujemy w jakiej formie przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny a także przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa poprzez tzw. Kurs przedmałżeński.
  2. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30. Dni szczególnej modlitwy różańcowej w intencji dzieci w każdą środę i piątek października o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  3. Nabożeństwo różańcowe w środę, 23 października, będzie połączone z odczytaniem intencji nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym.
  4. Dzisiejsza niedziela w całym kościele obchodzona jest jako niedziela misyjna tego dnia szczególną modlitwą ogarniamy naszych kapucyńskich misjonarzy pracujących na wielu kontynentach. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na wsparcie naszych misji.
  5. W ubiegłą niedzielę do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży z ubogich środowisk zebraliśmy 775 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z pracami remontowymi w kościele.
  7. Można już zamawiać wymienianki jednorazowe – druki do pobrania na stoliku. Prosimy je składać przy okazji składki, w zakrystii lub w biurze parafialnym. Bardzo prosimy, aby wymienianki całoroczne zgłaszać tylko w biurze parafialnym. Przypominamy, że wymienianki jednorazowe wyczytywane będą w dniach od 2 do 8 listopada przed wieczorną Mszą św., w połączeniu z modlitwą w intencji naszych bliskich zmarłych.
  9. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie apelujemy o rozwagę i szczególną troskę nie tylko o własne zdrowie ale i zdrowie tych, którzy są obok nas. Zachęcamy także do gorącej modlitwy rodzinnej i indywidualnej w intencji ustania epidemii, a także w intencji naszej parafii.

PRZEZ CHRZEST ŚW. WŁĄCZYLIŚMY DO WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA:
Elizę Sołtysiak

W SAKRAMENCIE MAŁŻEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:
Anny Zakrzewskiej i Daniela Skorupy

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:
Śp. Kazimierza Kopczyńskiego – wieczny odpoczynek …