XXII Niedziela Zwykła
30 sierpnia 2020

1. We wtorek, 1 września, Msze św. w klasztorze na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 o godz. 8.00, dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 12.00, podczas Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
  2. We wtorek, 1 września po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które przystąpią 13 września do Sakramentu Pierwszej Komunii Św.
  3. W czwartek, 3 września przypadają imieniny o. Grzegorza Sucheńskiego. Ze względu na nieobecność o. Grzegorza Msza św. w intencji Solenizanta będzie odprawiona w późniejszym terminie.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa w intencji o nowe powołania po wieczornej Mszy św.
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek i sobotę miesiąca od godz. 17.30, w pierwszy piętek od godz. 17.00.
  • Posługa sakramentalna chorym w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9.00, tylko osobom zgłoszonym do biura parafialnego do piątku. Zapraszamy także na nabożeństwo nowennowe ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w najbliższą sobotę 5 września po wieczornej Mszy świętej, które zakończy odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego. Nowenna ta związana jest z przygotowaniem parafii na peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
  1. Dożynki Parafialne w tym roku 6 września podczas Mszy Św. o godz. 12.30, podczas których będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Prosimy poszczególne wioski naszej Parafii, a także sadowników o przygotowanie wieńców dożynkowych i koszy z plonami ziemi i sadów. Po Mszy Św. dożynkowej zapraszamy na krużganki klasztorne do kawiarenki.
  2. W sobotę, 12 września Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy klasztornej. Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji naszej Parafii, jej Mieszkańców, w intencjach osobistych, Kościoła i świata.
  3. W sobotę, 12 września, Grupa Wsparcia AA Franciszek zaprasza na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Kalwarii Mogileńskiej. Rozpoczęcie przy pierwszej stacji o godz. 15.00.

PRZEZ CHRZEST ŚW. WŁĄCZYLIŚMY DO WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA:
Laurę Wojciechowską, Lilę Modrzejewską i Alana Ratajskiego

W SAKRAMENCIE MAŁŻEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:
Julii Dzikowskiej i Jakuba Pieczary