III Niedziela Wielkanocna

26 kwietnia 2020

1. Przypominamy, że w Mszy św. w naszym kościele oprócz ministrantów może uczestniczyć maksymalnie 27 wiernych. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć w liturgii na zewnątrz kościoła lub w wirydarzu z obowiązkiem zachowania 2 metrowego dystansu między osobami i noszenia maseczek ochronnych.
  2. Przypominamy, iż prowadzimy transmisje internetowe modlitw z naszego klasztoru:
  • Codziennie modlitwa w intencji ustania epidemii:

19:15 Dziesiątek Różańca dla dzieci
    20:30 Różaniec przed Najświętszym Sakramentem

• Niedziela

11:00 Msza św.

Zachęcamy do włączania się w te modlitwy, aby w ten sposób umacniać naszą wspólnotę parafialną.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 15.00 w trakcie adoracji o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
  • Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę odwołane, posługa chorym tylko w wypadku zagrożenia życia.
  1. Zapraszamy na nabożeństwo nowennowe ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w najbliższą sobotę 2 maja po wieczornej Mszy świętej, które zakończy odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego. Nowenna ta związana jest z przygotowaniem parafii na peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Wieczorny różaniec w trakcie nowenny.
  2. Od piątku 1 maja rozpoczniemy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, codziennie w kościele o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej w ten szczególny miesiąc w ciągu roku, aby polecać we wspólnej modlitwie sprawy Kościoła, Ojczyzny i nasze osobiste.
  3. 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski z racji na przypadającą tego dnia niedzielę obchody liturgiczne przełożone zostają na sobotę, 2 maja. Porządek Mszy św. niedzielny.
  4. Dziękujemy za wyrozumiałość i wsparcie, którego doświadczamy z waszej strony. Jednocześnie zapewniamy, iż wszystkie sprawy, które przeżywacie ogarniamy naszą modlitwą. Niech Maryja Królowa Polski otacza Was swoją macierzyńską opieką.