VI Niedziela Zwykła

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła zebraliśmy 1252 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Skauci Europy, zapraszają po Mszy Św. na kiermasz słodkości w krużgankach klasztoru. Zebrane pieniądze chcieliby przeznaczyć na zakup sprzętu biwakowego.
  3. Spotkanie Grupy Modlitwy  Ojca Pio w piątek, 21 lutego, o godz. 19.00. W niedzielę, 23 lutego, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym.
  4. W niedzielę, 23 lutego, w naszej parafii będziemy gościć osoby ze Wspólnoty Neokatechumenalnej z Gniezna, która w okresie Wielkiego Postu będzie głosić u nas katechezy dla młodzieży i dorosłych w każdą niedzielę i czwartek o godz. 19.00.
  5. Przypominamy, przyjmowanie intencji na rok 2021 rozpoczniemy od 2 marca.
  6. Zapraszamy na Narodową Pielgrzymkę Archidiecezji Gnieźnieńskiej do Rzymu z okazji 100 – nej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.
  7. Nasza parafia wraz z parafią Farną organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z proboszczem, biurem parafialnym lub proboszczem Fary do końca lutego. Orientacyjny plan pielgrzymki oraz cena w gablocie przed kościołem.
  • Parafialna Caritas w dniu 7 czerwca, organizuje wyjazd do Warszawy na Uroczystość Beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapisy w biurze Caritas i biurze parafialnym do dnia 24 lutego włącznie. Do 28 lutego muszą zostać zmówione wejściówki na uroczystość.
  • Dla rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej potrzebne są: pościel, ręczniki, koce, naczynia, szafki kuchenne i duża szafa na odzież.
  • Parafialna Caritas zwraca się, do osób dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1 % podatku.
  1. W nocy z 12. na 13. lutego dokonano włamania na terenie klasztoru. Złodzieje penetrowali przestrzeń klasztoru i kościoła. Skradziono drobne przedmioty z klasztoru. Na terenie kościoła dokonano włamania do skarbony o. Pio i wykradziono złożone ofiary. Złodzieje zostali spłoszeni przez załogę klasztoru. Włamanie miało charakter rabunkowy. Na miejsce zdarzenia błyskawicznie przyjechała Policja, zabezpieczyła liczne materiały dowodowe pozostawione przez sprawców. Ze względu na dobro prowadzonego śledztwa nie udzielamy dodatkowych informacji. Najbardziej bolejemy nad faktem, że targnięto się na tak ważny dla Mogilnian skarb w wymiarze kulturowym i sakralnym. W tę niedzielę w naszej parafii zaniesiemy do Boga modlitwę ekspiacyjną z prośbą o opamiętanie się i nawrócenie sprawców, a dla nas o wolność od nienawiści i chęci zemsty. Parafian prosimy też o roztropność w pozostawianiu mienia prywatnego zarówno wokół kościoła i klasztoru, jak i w kościele. Apelujemy o zachowanie czujności wobec osób, których zachowanie na tym terenie budzi niepokój.

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:

Śp. Stefana Zmarlaka  – wieczny odpoczynek …