XXXIII Niedziela zwykła

1. W związku z obchodzonym dziś III Światowym Dniem Ubogich zachęcamy do przyjęcia zachęty Ojca świętego Franciszka, by zobaczyć wokół siebie ludzi bardziej potrzebujących od nas i na miarę swoich możliwości przyjść im z konkretną pomocą duchową czy materialną. W ten sposób dzień ten zostawi namacalne owoce w życiu obdarowanych i darujących.
  2. W sobotę, 16 listopada miały miejsce obchody ku czci błogosławionej Karoliny Kózkówny. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, duszpasterzom młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej za liczną obecność i zaangażowanie w przebieg święta młodzieży. Szacujemy, iż w uroczystości wzięło udział około 400 osób. Szczególne podziękowanie kierujemy do mieszkańców Dąbrówki z Panem Sołtysem na czele, za przygotowanie miejsca, poczęstunku i wspaniałą gościnność, dziękujemy Pani Sołtys ze Świerkówca, Panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 1 w Mogilnie, indywidualnym Darczyńcom za przygotowanie posiłku, dziękujemy Mogileńskiemu Domowi Kultury z Panem Dyrektorem na czele za udostępnienie kina, Policji za zabezpieczenie trasy pielgrzymki. Dziękujemy Wspólnota Guadalupe z Lublina za koncert i świadectwo oraz bratu Adamowi Zwierzowi za homilię.
  3. Dziękujemy Stowarzyszeniu Europejskie Centrum Spotkań Wojciech Adalbert za przygotowanie wspólnego śpiewania polskich pieśni patriotycznych oraz wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
  4. W sobotę, 23 listopada, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze Spotkanie Grupy Modlitwy  Ojca Pio wyjątkowo w sobotę, 23 listopada, po Mszy św. wieczornej.
  5. W niedzielę, 24 listopada, rozpoczynamy nową inicjatywę skierowaną do małżonków, którym leży na sercu budowanie, rozwój a często uzdrowienie relacji małżeńskich w oparciu o wartości chrześcijańskie. Na początek zapraszamy na Eucharystię za małżonków o godz. 18.00 po niej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po modlitwie zapraszamy pary na spotkanie przy herbacie i ciastku. Naszym celem jest stworzenie małżonkom przestrzeni do modlitwy, rozwoju osobowego, wzmocnienia wzajemnych więzi we wspólnocie. Na czas adoracji i spotkania po niej zapewniona będzie opieka nad dziećmi.
  6. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z podejmowanymi w tym roku pracami remontami w kościele zebraliśmy 1120 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w czwartek, 21 listopada, o godz. 19.00.
  8. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na XXVIII rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd w sobotę, 7 grudnia, o godz. 9.00 ze skweru Św. Wojciecha, koszt 30 zł od osoby, zapisy w zakrystii po Mszy Św.
  9. Ogłoszenia Parafialnego Caritas:
  • Ze sprzedaży rogali marcińskich zebrano 865,03 gr. Wszystkim ofiarodawcom Parafialna Caritas składa serdeczne Bóg Zapłać. Przypominamy, iż kwota ta zasili konto organizacji balu karnawałowego dla dzieci.
  • Wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy do Wrocławia w sobotę, 23 listopada, o godzinie 5.00. Autobus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha. Uczestnicy wyjazdu mogą uzupełnić formalności w poniedziałek, 18 listopada, w biurze Caritas od godz. 16.00.
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii.

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:

Śp. Jana Zmarlaka i Kazimierę Seidler  (czyt. Zajdler)– wieczny odpoczynek …