XXXII Niedziela zwykła

1. Dziś o godz. 16.00 w klasztorze w sali kominkowej rozpoczynamy kurs przedmałżeński.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na cele parafialne związane z podejmowanymi w tym roku pracami remontowymi.
  3. Zapraszamy na wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych dziś o godz. 16.30 w kościele.
  4. W poniedziałek, 18 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny patronki polskiej młodzieży. Uroczystości odpustowe obchodzić będziemy w sobotę, 16 listopada, w Mogilnie i Dąbrówce pod hasłem: Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” (Mt 5,8). Porządek jest
    następujący:

10.00 w kinie Wawrzyn – koncert i świadectwo: Wspólnota Guadalupe z Lublina
         11.30 – przejście w pielgrzymce do kaplicy bł. Karoliny w Dąbrówce
         13.15 – Eucharystia
         14.30 – Agapa – gorący posiłek
         Szczegółowy program jest umieszczony na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

1. W piątek, 15 listopada, Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy bł. Karoliny Kózkówny w Dąbrówce. Początek o godz. 9.00, prosimy mieszkańców Dąbrówki o przygotowanie grafiku czuwania. O godz. 17.00 Msza św. w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy adoracyjnej.
  2. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w czwartek, 21 listopada, o godz. 19.00.
  3. W niedzielę, 24 listopada, rozpoczynamy nową inicjatywę skierowaną do małżonków, którym leży na sercu budowanie, rozwój a często uzdrowienie relacji małżeńskich w oparciu o wartości chrześcijańskie. Na początek zapraszamy na Eucharystię za małżonków o godz. 18.00 po niej wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po modlitwie zapraszamy pary na spotkanie przy herbacie i ciastku. Naszym celem jest stworzenie małżonkom przestrzeni do modlitwy, rozwoju osobowego, wzmocnienia wzajemnych więzi we wspólnocie. Na czas adoracji i spotkania po niej zapewniona będzie opieka nad dziećmi.
  4. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na XXVIII rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd w sobotę, 7 grudnia, o godz. 9.00 ze skweru Św. Wojciecha, koszt 30 zł od osoby, zapisy w zakrystii po Mszy Św.
  5. Ogłoszenia Parafialnego Caritas:
  • Dziś Parafialna Caritas rozprowadza rogale marcińskie. Pozyskane środki zasilą konto organizacji balu karnawałowego.
  • W sobotę, 23 listopada Parafialna Caritas organizuje wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy do Wrocławia.