XXIII Niedziela zwykła

1. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z podjętymi w tym roku pracami remontowymi w kościele.
  2. W czwartek, 12 września Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Porządek Adoracji jest następujący:
  • 8.30 – 9.30 Mieszkańcy starej części miasta,
  • 9.30 – 10.30 Parafianie ze Sójczego Wzgórza,
  • 10.30 – 11.30 Mieszkańcy wiosek,
  • 11.30 – 12.30 Osoby pracujące przy Klasztorze,
  • 12.30 – 13.30 Mieszkańcy starej części miasta,
  • 13.30 – 14.30 Parafianie ze Sójczego Wzgórza,
  • 14.30 – 15.30 Mieszkańcy wiosek,
  • 15.30 – 16.30 Dzieci i Młodzież,
  • 16.30 – 17.45 Służba Liturgiczna i Radni Parafii.

Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji naszej Parafii, jej Mieszkańców, w intencjach osobistych, Kościoła i świata.

1. W piątek, 13 września, zapraszamy na modlitwę różańcową odmówioną przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, o którą prosiła Matka Boża w Fatimie.
  2. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w piątek, 13 września, po wieczornej Mszy św. i modlitwie różańcowej.
  3. W najbliższą sobotę, 14 września, Grupa Wsparcia AA Franciszek zaprasza na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Kalwarii Mogileńskiej. Rozpoczęcie przy pierwszej stacji o godz. 15.00.
  4. Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej rozpoczyna kolejny rok swojej działalności dnia 14 września o godz. 9.00 w gmachu Konwiktu przy ul. Seminaryjnej 2a. Szczegółowe informacje w gablocie.
  5. Spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się w poniedziałek, 16 września, o godz. 19.00 w kościele.
  6. Zarząd Stowarzyszenia Europejskie Centrum Spotkań „Wojciech-Adalbert” w Mogilnie informuje, że dnia 19 września, o godzinie 19.00, w siedzibie Stowarzyszenia, odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia. Proponowany porządek obrad zostanie umieszczony na stronie internetowej parafii w najbliższym tygodniu.
  • Wyjazd do Włocławka na spotkanie ewangelizacyjne  Polska pod krzyżem  w sobotę 14 września,  o godz. 9.00. Autobus będzie podstawiony przy  skwerze św. Wojciecha.  Koszt 30 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii po każdej Mszy św. Bliższe informacje na stronie Caritas.

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Mariki Kosmowskiej i Rafała Folarona oraz Karoliny Szymkowiak i Tomasza Strzemkowskiego