XIV Niedziela zwykła

1. W czwartek, 11 lipca, przypada Uroczystość Św. Benedykta – Patrona miasta Mogilna – o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Piotr Waszak z Fary, który zawierzy miasto Mogilno Św. Benedyktowi. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, mieszkańców Mogilna i okolic.
  2. W sobotę, 13 lipca zapraszamy na modlitwę różańcową odmówioną przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00. Modlitwa różańcowa w kolejne miesiące, trzynastego dnia, aż do października w kościele. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, o którą prosiła Matka Boża w Fatimie.
  3. W przyszłą niedzielę, 14 lipca, będziemy zbierać do puszek dla rodziny z naszej parafii, która w  wyniku pożaru straciła dom.
  4. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w niedzielę, 14 lipca, o godz. 4.30 ze skweru św. Wojciecha, powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 85 zł. Zapisy w zakrystii.
  5. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszy grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Zgłoszenia można dokonać tylko przez naszą stronę internetową do dnia 22 lipca włącznie. Zapraszamy również do duchowego pielgrzymowania. W tym celu otwieramy pielgrzymkowy fundusz „Idę z tobą”. Każdy kto chciałby powierzyć pielgrzymom swoją intencję może to zrobić przez formularz, który można zabrać wychodząc z kościoła. Do intencji można dołączyć dowolną ofiarę, która będzie realnym wsparciem pielgrzymów. Intencję i ofiary prosimy wrzucać do drewnianej skarbony przy wyjściu z kościoła.
  • W czwartek, 11 lipca, w Święto Św. Benedykta, po Uroczystej Mszy Św. o 18.00 Parafialna Caritas zaprasza na krużganki klasztorne do skosztowania przysmaków benedyktyńskich.
  • Wyjazd do Lichenia na spotkanie z o. Johnem Bashoborą w sobotę, 13 lipca, o godzinie 9.00. Autobus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha. Koszt 15 zł. od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii po każdej Mszy Św.
  • W sobotę, 20 lipca, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Ciechocinka. Koszt 20 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii po każdej Mszy Św.
  • Trwa zbiórka na Wakacyjny wyjazd za grosz. Drobne monety można wrzucać do skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd dzieci nieuleczalnie

Śp. Stanisława Zająca – wieczny odpoczynek…