IV Niedziela Wielkanocy

1. Nabożeństwo majowe dziś, z racji na Pierwszą Komunię Świętą, wyjątkowo o godz. 16.00.
  2. W poniedziałek 13 maja wspominamy Matkę Bożą z Fatimy. Tego dnia zapraszamy na modlitwę różańcową odmówioną przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00. Modlitwa różańcowa w kolejne miesiące, trzynastego dnia, aż do miesiąca października. Zapraszamy.
  3. Liturgiczne święto świętego Feliksa z Cantalice, patrona dzieci, obchodzimy w sobotę 18 maja. Zgodnie z kapucyńską tradycją tego dnia namaszczamy dzieci i dorosłych olejem Świętego Współbrata wypraszając błogosławieństwo Boże. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 i 18.00.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z pracami remontowymi w kościele.
  5. Spotkanie przed pielgrzymką rowerową do Częstochowy i do Krakowa Łagiewnik w środę, 29 maja o godz. 19.00. Na spotkaniu będzie można dopisać się na listę, a także dokonać wpłaty.
  6. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodzieży „Lednica”, które odbędzie się w sobotę, 1 czerwca. Koszt 35 zł. Informacje i zapisy u br. Dawida oraz w zakrystii.
  7. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszy grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Zgłoszenia będzie można dokonać wkrótce przez naszą stronę internetową lub w zakrystii.
  • W sobotę, 25 maja, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Teatru Aleksandra Fredry w Gnieźnie na spektakl  Poskromienie złośnicy.  Koszt 40 zł od osoby.
  • W niedzielę, 2 czerwca, Caritas zaprasza na X Rajd Rowerowy do Sanktuarium Maryjnego w Gościeszynie.
  • W dniach 12 – 16 czerwca Parafialna Caritas organizuje wycieczkę w Beskid Sądecki, Gorce i na Spisz. Bliższe informacje można uzyskać w biurze Caritas w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:

Śp. Bernarda Hejmanna – wieczny odpoczynek …