Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Patronalnym CARITAS. Msza św. w intencji Parafialnego Zespołu CARITAS o godz. 12.30. Na Mszy o godz. 11.00 dzieci będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
  2. Dzisiaj dzieci pierwszokomunijne odbędą pierwszą spowiedź sakramentalną o godz. 15.00, po Koronce do Bożego Miłosierdzia.
  3. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z podejmowanymi w tym roku pracami remontowymi w kościele.
  4. Od środy 1 maja rozpoczniemy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, codziennie w kościele o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej w ten szczególny miesiąc w ciągu roku, aby polecać we wspólnej modlitwie sprawy Kościoła, Ojczyzny i nasze osobiste.
  5. W środę, 1 maja, będziemy gościć Chór z Ukrainy, który zaśpiewa podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. wysłuchamy kilku utworów w wykonaniu artystów z Ukrainy. Koncert ten wpisuje się w rozpoczynający się miesiąc maryjny. Serdecznie zapraszamy.
  6. Spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic w najbliższą środę, 1 maja, po wieczornej Mszy św. o 18.00 i po występach chóru.
  7. W piątek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę. Uroczystość znosi w tym dniu piątkową wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. W środę, 8 maja, przypada Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Prowincji Warszawskiej Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.
  9. W sobotę, 11 maja o godz. 9.30, dzieci pierwszokomunijne odbędą drugą spowiedź sakramentalną, zostaną poświęcone alby komunijne i nastąpią obłóczyny.
  10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa w intencji o nowe powołania podczas nabożeństwa majowego.
  • W pierwszy piątek miesiąca z racji na przypadającą Uroczystość Najświętszej Maryi Panny i porządek niedzielny, nie będzie adoracji w kaplicy Serca Jezusowego.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek i sobotę miesiąca od godz. 17.30. W piątek z racji na Uroczystość NMP Królowej spowiedź podczas Mszy świętych.
  • Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 8.00.
  • Kończymy akcję Wielkopostna Skarbonka. Złożenie zawartości skarbonek przed ołtarzem Pańskim nastąpi dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.00. Przypominamy, iż tegoroczna akcja przebiegała  pod hasłem Dar Juniora dla Seniora.  Datki uzbierane w papierowych skarbonkach trafią do osób starszych i chorych.
  • W okresie przedświątecznym, ze sprzedaży palm i mazurków zebrano 1118.80 zł, a z chlebków św. Antoniego 671 zł. Łącznie  1 789.80 zł. Wszystkim ofiarodawcom Parafialna Caritas składa serdeczne Bóg zapłać.
  • Wyjazd na Koncert Jazzowy do Lubostronia w sobotę, 4 maja, o godz. 11.00. Koszt 10 zł od osoby. Bus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha.
  • W dniach 12 – 16 czerwca Parafialna Caritas organizuje wycieczkę w Beskid Sądecki, Gorce i na Spisz. Bliższe informacje można uzyskać w biurze Caritas w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  • Rozpoczynamy akcję Wakacyjny wyjazd za grosz. W kruchcie Kościoła pojawiła się skarbonka. Przypominamy, iż zebrane pieniądze w ramach tej akcji zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych z naszej Parafii.

PRZEZ CHRZEST ŚW. WŁĄCZYLIŚMY DO WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA:

Antoninę Padoł, Laurę Filipowicz, Patrycję Michalczyk, Oskara Aleksandrowicza

Śp. Helenę Idziak i Śp. Jana Jakubowskiego – wieczny odpoczynek…