V Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy dziś do biblioteki parafialnej.
  2. Starosta Mogileński, Bartosz Nowacki, zaprasza, na Powiatową Wystawę Stołów Wielkanocnych, która odbędzie się dzisiaj w Sali MDK w Mogilnie przy ul. Rynek 10, uroczyste rozpoczęcie o godz. 13.00.
  3. Rekolekcje parafialne, które rozpoczęliśmy w sobotę, potrwają do środy 10 kwietnia. Nauki rekolekcyjne w kościele klasztornym na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, w Dąbrówce o godz. 16.00. Składka w poniedziałek, wtorek i w środę podczas Mszy św. jest wyrazem naszej wdzięczności za trud rekolekcyjny o. Tadeusza i przeznaczona jest na potrzeby klasztoru w Lublinie, gdzie posługuje nasz współbrat.
  4. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian do pomocy w wysprzątaniu świątyni na święta, w najbliższy poniedziałek, 8 kwietnia, na godz. 9.30.
  5. We wtorek, 9 kwietnia, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w naszym mieście. Zapraszamy mieszkańców powiatu mogileńskiego na Skwer św. Wojciecha (plac przy ul. Benedykta XVI 1 – klasztor), gdzie o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą. Ze względów organizacyjnych zaleca się wcześniejsze przyjście. Dla mieszkańców Plac otwarty będzie ok. godz. 15.00. Informujemy, że w związku z wizytą Prezydenta RP nastąpią utrudnienia drogowe. W godz. od 14.30 do ok. 17.30 zostanie zamknięta ulica Benedyktyńska – Rynek (na wysokości Prokuratury) do skrzyżowania ulic Benedyktyńska – Poznańska – Witosa. Ruch drogowy do centrum miasta będzie kierowany objazdem przez ul. Powstańców Wielkopolskich i Mickiewicza. Parkowanie samochodów dostępne będzie tylko poza strefą wizyty. We wtorek, 9 kwietnia, biuro parafialne będzie nieczynne.
  6. W najbliższy piątek, 12 kwietnia, nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich na Kalwarii. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Rozpoczęcie przy pierwszej stacji o godz. 19.00. Prosimy zabrać ze sobą lampiony lub latarki oraz odblaskowe elementy dla swojego stroju. Lampiony złożymy przy Jezusie Frasobliwym. Drogę krzyżową poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
  7. Spowiedź Wielkopostna w naszej Parafii w sobotę, 13 kwietnia, przed Niedzielą Palmową. Porządek spowiedzi: 10.30 – 12.00; 15.30 – 17.00; od 19.00. W Dąbrówce spowiedź w godzinach od 16.00 do 17.00.
  8. Świąteczna spowiedź i Komunia Święta dla chorych będzie w Wielką Środę i w Wielki Czwartek, 17 i 18 kwietnia, od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenie osób dodatkowych w biurze parafialnym.
  9. W przyszłą niedzielę uroczysta procesja z palmami dookoła kościoła przed Mszą św. o godz.11.00. Rozpoczęcie
    o godz. 10.45 przy figurze Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci i rodziców. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
  10. W dniach 12 – 18 kwietnia oraz 23 i 24 kwietnia w kinie Wawrzyn wyświetlany będzie film „Miłość i Miłosierdzie” jest to historia misji Siostry Faustyny Kowalskiej, ujawniająca nieznane dotąd fakty i niedawno ujawnione dokumenty, które jeszcze bardziej przybliżają prawdę o Bożym Miłosierdziu.
  11. W sobotę 13 kwietnia od godz. 10.00 w parku miejskim przy amfiteatrze letnim odbędzie się kiermasz wielkanocny, podczas którego rozdawane będą darmowe sadzonki drzew i krzewów dla mieszkańców (ok. 600 sadzonek). Serdecznie zapraszamy.
  • W ramach akcji Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas – Tak pomagam zebraliśmy 1034 kg. Wszystkich darczyńcom i wolontariuszom Caritas składa serdeczne Bóg zapłać. Szczególne podziękowania dla 67 wolontariuszy – uczniów  Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Mogilnie.
  • W niedzielę, 14 kwietnia, Parafialna Caritas będzie rozprowadzać palmy i mazurki wielkanocne.
  • W przyszłą niedzielę Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bielicach i Parafialna Caritas zapraszają na krużganki klasztorne, na Jarmark Świąteczny. Dochód z jarmarku przeznaczony zostanie na wakacyjny wyjazd dla dzieci nieuleczalnie chorych z naszej Parafii.
  • W sobotę  13 kwietnia, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Poznania na Misterium Męki Pańskiej. Koszt 30 zł. od osoby.  Zapisy i wpłaty w zakrystii po każdej Mszy św.
  • Ze sprzedaży plastikowych nakrętek uzyskaliśmy 286 zł. Kwota ta została przekazana na rehabilitację dla 2 nieuleczalnie chorych dziewczynek z naszej Parafii.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece na stół Wielkanocny oraz prasę katolicką.

Przez Chrzest św. włączymy do wspólnoty Kościoła:

Hannę Kasztelan, Marcelinę Świątek, Irenę Szczechowicz i Agatę Lubecką