III Niedziela Wielkiego Postu

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na potrzeby misji i misjonarzy – braci kapucynów, zebraliśmy 1291 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.
  3. W poniedziałek, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do podjęcia Duchowej Adopcji i osobistego zaangażowania się dla obrony życia nienarodzonych.
  4. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do dużej skarbony.
  5. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek, 28 marca, na Mszę św. o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie.
  6. W sobotę, 30 marca, o godz. 11.00 w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania.
  7. Spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania odbędą się:
  • w niedzielę, 31 marca, dla klas trzecich Gimnazjum o godz. 19.00, w klasztorze /sala kominkowa/,
  • w poniedziałek, 1 kwietnia, dla klas ósmych o godz. 19.00, w klasztorze /sala kominkowa/,
  • w piątek, 5 kwietnia, dla klas siódmych o godz. 19.00, w kościele.
  1. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w poniedziałek, 1 kwietnia, o godz. 19.00.
  2. Zapraszamy rodziców dzieci obchodzących w tym roku pierwszą rocznicę Komunii Świętej we wtorek, 2 kwietnia, na Mszę św. o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie.
  3. W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z mogileńskiego klasztoru w piątek, 5 kwietnia, po Mszy św. o godz. 20.00. Więcej informacji i zapisy na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
  4. Rekolekcje parafialne dla dorosłych rozpoczniemy w sobotę, 6 kwietnia, Mszą św. o godz. 18.00; potrwają one do środy 10 kwietnia. Rekolekcje dla wspólnoty parafialnej poprowadzi o. Tadeusz Goguł, nasz współbrat z Lublina, wieloletni egzorcysta podczas posługi w Bydgoszczy.
  5. Spowiedź Wielkopostna w naszej Parafii w sobotę, 13 kwietnia, przed Niedzielą Palmową. Grafik spowiedzi w Dekanacie Mogilno umieszczony zostanie na stronie internetowej parafii.
  6. Świąteczna spowiedź i Komunia Święta dla chorych będzie w Wielką Środę i Wielki Czwartek, 17 i 18 kwietnia, od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenie osób dodatkowych w biurze parafialnym. Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę kwietnia, jak zwykle, od godz. 8.00.
  • W piątek 30 marca i sobotę 31 marca w sklepach sieci Biedronka i Mila znajdujących się na terenie Mogilna przeprowadzona zostanie zbiórka żywności. Do koszy można będzie wkładać produkty z dłuższym terminem ważności. Zbiórka odbywa się w ramach akcji Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas – Tak pomagam. Z produktów tych zostaną przygotowane paczki dla ubogich.
  • We wtorek, 2 kwietnia, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia – Pani Gniezna, Parafii franciszkanów, na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Koszt 20 zł. od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii.
  • W sobotę, 13 kwietnia Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Poznania na Misterium Męki Pańskiej. Koszt 30 zł. od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii.
  • Trwa wielkopostna zbiórka żywności. Nadal można składać produkty do wystawionego w kościele kosza.
  • Parafialna Caritas zwraca się, do osób dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1 % podatku. Aby tego dokonać, należy na końcu zeznania podatkowego PIT w pozycji OPP wpisać: Nr KRS Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej (0000195886) z dopiskiem dla Parafii św. Jana ApostołaMogilnie.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece na stół Wielkanocny oraz prasę katolicką i najnowsze wydanie Benedictum.