II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś zbieramy do puszek na potrzeby misji i misjonarzy – braci kapucynów pracujących w różnych zakątkach Europy i świata.
  2. W ubiegłą niedzielę Ruch Twórczy Osób Niepełnosprawnych na leczenie chorych dzieci zebrał kwotę 1638,80 zł. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.
  3. Przypominamy, porządek nabożeństw wielkopostnych jest następujący:

Droga Krzyżowa – w każdy piątek:

• 16.30 dla dzieci,
  • 18.30 dla młodzieży i dorosłych
  • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.15.
  1. Spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio w czwartek, 21 marca, o godz. 19.00. W sobotę, 23 marca, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym.
  2. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Młodzież Zespołu Szkół w Mogilnie zapraszają Uczniów Gimanzjów i Szkół Podstawowych, ich Rodziców, Opiekunów, Nauczycieli i Wychowawców na Drzwi Otwarte w dniu 23 marca od godz. 9:00 do 14:00.
  3. W niedzielę 24 marca, będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.
  4. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do dużej skarbony. Prośba, aby członkowie Żywego Różańca składali ofiary na kwiaty również do skarbony w kościele.
  5. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek, 28 marca, na Mszę św. o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie.
  6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w poniedziałek, 1 kwietnia, o godz. 19.00.
  7. Zapraszamy rodziców dzieci obchodzących w tym roku pierwszą rocznicę Komunii Świętej we wtorek, 2 kwietnia, na Mszę św. o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie.
  8. W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z mogileńskiego klasztoru w piątek, 5 kwietnia, po Mszy św. o godz. 20.00. Z Mogilna zaplanowane są 3 trasy – pierwsza wokół Mogilna /początek w klasztorze i koniec w klasztorze (27 km), druga do katedry w Gnieźnie (42 km) oraz trzecia do Lichenia (55 km). Więcej informacji na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
  9. Zarząd Stowarzyszenia Europejskie Centrum Spotkań „Wojciech-Adalbert” w Mogilnie zawiadamia, że w czwartek 21 marca o godzinie 19.00, w siedzibie Stowarzyszenia, odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia. Proponowany porządek obrad został umieszczony na stronie internetowej parafii.
  10. Nasza parafia organizuje po raz czwarty pielgrzymkę rowerową z Mogilna do Krakowa Łagiewnik, w dwóch etapach: w dniach od 29 czerwca do 3 lipca do Częstochowy /długość 315km/, a także w dniach od 4 do 7 lipca z Częstochowy do Krakowa Łagiewnik /długość 200 km/ – szlakiem Jury Krakowsko – Częstochowskiej, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy chętnych od 14 roku życia. Zapisy w biurze parafialnym. Szczegółowych informacji udziela o. Proboszcz.
  11. Informujemy, iż w piątek, 5 kwietnia w Przychodni RODZINA przy ul. 900 – lecia w Mogilnie odbędą się bezpłatne badania wady wzroku. Szczegółowe informacje w gablocie.
  • Caritas organizuje wielkopostną zbiórkę żywności. Produkty żywnościowe można składać do wystawionego w kościele kosza. Z darów tych, zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece na stół Wielkanocny oraz prasę katolicką i najnowsze wydanie Benedictum.