VIII Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy dziś do biblioteki parafialnej.
  2. Spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania odbędą się:
  • dziś dla klas trzecich Gimnazjum o godz. 19.00, w klasztorze /sala kominkowa/,
  • w poniedziałek, 4 marca, dla klas ósmych o godz. 19.00, w klasztorze /sala kominkowa/.
  1. W tym tygodniu – 6 marca – Środa popielcowa, rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w kościele o godzinie 8.00, 9.30, 18.00 i 20.00 oraz w Dąbrówce o godzinie 16.00. W Środę Popielcową wszystkich katolików obowiązuje post ścisły, także tych, którzy stołują się poza domem.
  2. Porządek nabożeństw wielkopostnych jest następujący:

Droga Krzyżowa – w każdy piątek:

• 16.30 dla dzieci,
  • 18.30 dla młodzieży i dorosłych.
  1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 17.15.
  2. Wymiana tajemnic różańcowych w środę, 6 marca, po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź w tym dniu od godz. 17.30, nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania po Mszy św. wieczornej.
  4. Zarząd Stowarzyszenia Europejskie Centrum Spotkań „Wojciech-Adalbert” w Mogilnie zawiadamia, że w czwartek 21 marca o godzinie 19.00, w siedzibie Stowarzyszenia, odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia. Proponowany porządek obrad został umieszczony na stronie internetowej parafii.
  5. Nasza parafia organizuje po raz czwarty pielgrzymkę rowerową z Mogilna do Krakowa Łagiewnik, w dwóch etapach: w dniach od 29 czerwca do 3 lipca do Częstochowy /długość 315km/, a także w dniach od 4 do 7 lipca z Częstochowy do Krakowa Łagiewnik /długość 200 km/ – szlakiem Jury Krakowsko – Częstochowskiej, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy chętnych od 14 roku życia. Zapisy w biurze parafialnym. Szczegółowych informacji udziela o. Proboszcz.
  • Wyjazd na Koncert z okazji Dnia Kobiet do Lubostronia w niedzielę, 10 marca, o godz. 15.45. Autobus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha.
  • Parafialna Caritas zwraca się, do osób dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1 % podatku. Aby tego dokonać, należy na końcu zeznania podatkowego PIT w pozycji OPP wpisać: Nr KRS Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej ( 0000195886) z dopiskiem dla Parafii św. Jana Apostoła w Mogilnie.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką, najnowsze wydanie Benedictum oraz Informator parafialny z kalendarzem na 2019 rok.