I Niedziela Adwentu

1. Dziś rozpoczynamy czas Adwentu i nowy Rok liturgiczny z przesłaniem: „W mocy Bożego Ducha”. W naszym kościele przeżywamy rekolekcje, które potrwają do wtorku 4 grudnia. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 podczas Mszy św. roratniej. Serdecznie zapraszamy.
  2. Dzisiaj po Mszy św. zapraszamy do biblioteki parafialnej.
  3. Msze św. roratnie w Adwencie sprawowane będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, natomiast w środę, czwartek i piątek ze szczególnym udziałem dzieci. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Msza św. poranne w adwencie o godz. 8.00. Msze św. roratnie w kaplicy w Dąbrówce sprawowane będą w sobotę 8 i 15 grudnia o godz. 7.00.
  4. Spotkania formacyjne kandydatów do Sakramentu Bierzmowania:
  • dziś o godz. 19.00 – klasy trzecie Gimnazjum,
  • w poniedziałek, 3 grudnia, o godz. 19.00 – klasy ósme Szkoły Podstawowej.

Spotkania odbędą się w klasztorze w sali kominkowej.

1. Wymiana tajemnic różańcowych w środę, 5 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu do bocznej kaplicy – Najświętszego Serca Jezusa od godz. 15.00. O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia wieczornej Mszy modlitwa w ciszy. Zapraszamy na adorację w następującym porządku:
  • od godz. 15.00 – 16.00 Wspólnota Żywego Różańca i Koło Przyjaciół Radia Maryja,
  • od 16.00 do 17.00 Grupa Modlitwy O. Pio i Odnowa w Duchu Świętym,
  • od 17.00 do 18.00 przedstawiciele z pozostałych grup.
  • Litania do Serca Jezusowego i Akt Zawierzenia o godz. 17.45.
  • W pierwszy czwartek spowiedź wieczorna od godz. 17.30, w pierwszy piątek od godz. 17.00.
  1. W sobotę, 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu o godzinie 8.00, 9.30 i 18.00.
  2. Poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę, 9 grudnia, na Mszy św. o godz. 11.00.
  3. Przyszła niedziela obchodzona jest w Polsce i wśród Polonii, jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby kościołów, w których posługują bracia kapucyni na Białorusi i na Łotwie.
  4. Zbiórka do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem w kościele w niedzielę, 16 grudnia.
  5. Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas można nabywać przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym. Opłatki nabywane w kościele i biurze parafialnym są już poświęcone.
  6. Spowiedź chorych w domach i Komunia Święta świąteczna – 15 grudnia, w sobotę, od godz. 8.00. Osoby, które nie są ujęte w kartotece chorych prosimy zgłaszać osobiście lub telefonicznie w biurze parafialnym.
  7. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w sobotę 22 grudnia. Plan spowiedzi adwentowej w naszym dekanacie zostanie w tym tygodniu umieszczony na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.
  • W piątek 7 grudnia i sobotę 8  grudnia w sklepach sieci Biedronka i Mila znajdujących się na terenie Mogilna przeprowadzona zostanie zbiórka żywności. Do koszy można będzie wkładać produkty z dłuższym terminem ważności. Zbiórka odbywa się w ramach akcji Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas – Tak pomagam. Z produktów tych zostaną przygotowane paczki dla ubogich.
  • Od przyszłej niedzieli Parafialna Caritas rozprowadzać będzie sianko i pierniki świąteczne. Pieniądze pochodzące z ofiar zasilą konto organizacji zabawy karnawałowej dla dzieci.
  • W ramach akcji Drzewko Dobrego Serca, w  naszym kościele od przyszłej niedzieli pojawi się  piękne drzewko, na którym zawieszone zostaną serduszka  z podanym wiekiem i płcią dziecka. Parafialna Caritas zaprasza wszystkich do włączenie się w akcję.  Każdy, kto chciałby włączyć się w to dzieło, może przygotować paczkę słodyczy, nakleić zabrane serduszko i złożyć w koszu przy drzewku. Akcja potrwa do końca Adwentu. Wśród wybranych są dzieci w wieku od 1,5 do 12 lat – nieuleczalnie chore i z rodzin znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.
  • Caritas włącza się w świąteczną zbiórkę żywności. Produkty będzie można składać do wystawionego w kościele kosza. Z darów tych, zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich rodzin.
  • Dzisiaj po Mszach św. zapraszamy do krużganków klasztornych na Kiermasz Świąteczny prowadzony przez Warsztaty Terapii Zajęciowej „Radosne Serca” w Bielicach.

W SAKRAMENCIE MAŁŻEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Anny Ziomkiewicz i Mateusza Bajerowskiego