XXIII Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w wysprzątaniu świątyni. Bardzo prosimy parafian o pomoc w sobotę o godz. 9.00.
  2. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z podjętymi w tym roku pracami remontowymi w kościele.
  3. Dziś po Mszy św. zapraszamy do Biblioteki Parafialnej.
  4. W środę, 12 września Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Porządek Adoracji jest następujący:
  • 8.30 – 9.30 Mieszkańcy starej części miasta,
  • 9.30 – 10.30 Parafianie ze Sójczego Wzgórza,
  • 10.30 – 11.30 Mieszkańcy wiosek,
  • 11.30 – 12.30 Osoby pracujące przy Klasztorze,
  • 12.30 – 13.30 Mieszkańcy starej części miasta,
  • 13.30 – 14.30 Parafianie ze Sójczego Wzgórza,
  • 14.30 – 15.30 Mieszkańcy wiosek,
  • 15.30 – 16.30 Dzieci i Młodzież,
  • 16.30 – 17.45 Służba Liturgiczna i Radni Parafii.

Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji naszej Parafii, jej Mieszkańców, w intencjach osobistych, Kościoła i świata.

1. W czwartek, 13 września, zapraszamy na modlitwę różańcową odmówioną przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, o którą prosiła Matka Boża w Fatimie.
  2. Zapraszamy serdecznie na spotkanie tegorocznych pielgrzymów naszej Grupy Franciszkańskiej w sobotę, 15 września. Spotkanie popielgrzymkowe rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
  3. Kolejnym wydarzeniem Dni Benedyktyńskich jest XV Wieczór Muzyki i Poezji pt. „100 lat Niepodległości”, który odbędzie się w piątek, 21 września, o godz. 19.00 w klasztorze. Wśród wykonawców między innymi: Małgorzata Żurańska – Wilkowska, Marek Wolski, Magdalena Kurnatowska, Stanisław Majewski. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.
  4. Spotkanie pielgrzymów i sympatyków Pielgrzymki Rowerowej do Częstochowy i Krakowa Łagiewnikw niedzielę, 30 września, o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
  5. Kustosz Kalwarii Pakoskiej wraz ze wspólnotą klasztorną zapraszają na uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Suma odpustowa sprawowana będzie na Wzgórzu kalwaryjskim w niedzielę, 16 września, o godz. 12.00. Podczas Mszy św. Ks. Abp. Wojciech Polak, Prymas Polski nada Kalwarii statuty Archidiecezjalnego Sanktuarium Męki Pańskiej.
  • W poniedziałek, 10 września, biuro Caritas będzie wyjątkowo czynne od godz. 16.30 do 17.30.
  • Uczestnicy wyjazdu do Kopenhagi mogą dokonać wpłaty. Przypominamy, iż  wyjazd ten organizowany jest w dniach 21-23 września. Koszt 480 zł.
  • W przyszłą niedzielę, 16 września, Parafialna Caritas  będzie zbierać do puszek na  leczenie Antoniego Warchała z naszej Parafii.
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii.

Przez Chrzest św. włączymy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Mię Mulżyńską