Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci, które przystąpiły w tym roku do pierwszej Komunii Świętej, a także rodzicom młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza. Dzięki wsparciu parafian, a także rodziców, ławki, ambona i szafa z kaplicy Serca Jezusowego zostały spłacone.
  2. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z pracami remontowymi w kościele zebraliśmy 1225 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Spotkanie przed pielgrzymką rowerową do Częstochowy i do Krakowa Łagiewnik dziś o godz. 19.00. Na spotkaniu będzie można dokonać wpłaty.
  4. Spotkanie Rady Ekonomicznej w poniedziałek, 28 maja, o godz.19.00. W czerwcu tego roku kończy się kadencja Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, dlatego prosimy o zgłaszanie kandydatów. Kartki z wypisanymi kandydatami prosimy wrzucać do metalowej skarbony. Kartki są wyłożone na stoliku.
  5. W czwartek 31 maja przypada uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu Msze św. w kościele o godz. 8.00 i 18.00, w Dąbrówce o godz. 8.00. O godz. 10.00 na Rynku odprawiona będzie uroczysta Msza św. dla wszystkich parafii mogileńskich, po której ruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o dekorację całej trasy i mieszkań w mieście, a także o pomoc w przygotowaniu ołtarza naszej parafii przy kwiaciarni na Placu Wolności. W oktawie Bożego Ciała, czyli od 1 do 6 czerwca procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła po wieczornej Mszy św. Prosimy mężczyzn do niesienia baldachimu.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu do bocznej kaplicy – Najświętszego Serca Jezusa od godz. 15.00. O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i do wieczornej Mszy św. modlitwa w ciszy. Zapraszamy na adorację w następującym porządku:
  • od godz. 15.00 – 16.00 Wspólnota Żywego Różańca i Koło Przyjaciół Radia Maryja,
  • od 16.00 do 17.00 Grupa Modlitwy O. Pio i Odnowa w Duchu Świętym,
  • od 17.00 do 18.00 przedstawiciele z pozostałych grup.
  • Spowiedź w pierwszy piętek od godz. 17.00, w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 17.30.
  • Odwiedziny chorych w tym tygodniu wyjątkowo w następującym porządku: w piątek od godz. 9.00 Żabno /o. Grzegorz/ i osiedle „Sójcze Wzgórze” /o. Piotr/; w pierwszą sobotę od godz. 8.00 pozostała część parafii jak zwykle /o. Krzysztof/. Informujemy jednocześnie, iż kolejne odwiedziny chorych będą 29 czerwca.
  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa, każdego dnia po wieczornej Mszy św.
  2. Spotkanie dla uczestników pielgrzymki dzieci komunijnych do Częstochowy w poniedziałek, 4 czerwca, o godz. 17.00 w klasztorze. Na spotkaniu prosimy o dopełnienie wpłaty.
  3. Czuwanie dla kandydatów do bierzmowania z pierwszego i drugiego roku przygotowania wyjątkowo w drugi piątek miesiąca, 8 czerwca, o godz. 19.00.
  4. Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św., w poniedziałek, 11 czerwca, na Mszę św. godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie.
  5. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd
    w niedzielę, 8 lipca, o godz. 4.30 ze skweru św. Wojciecha, powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii po Mszy św.
  6. Zapraszamy dzieci i młodzież do wyjazdu na rekolekcje oazowe podczas najbliższych wakacji. Szczegółowe informacje u br. Piotra oraz na kartkach wyłożonych na stoliku.
  7. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszy grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Zgłoszenia można dokonać przez naszą stronę internetową. Spotkania informacyjne i organizacyjne odbędą się w niedziele, 17 czerwca i 15 lipca, o godz. 19.00 w klasztorze. Więcej informacji u br. Piotra.
  • W poniedziałek, 28 maja, biuro Caritas będzie wyjątkowo czynne od godz. 16.30 do 17.30.
  • W sobotę, 16 czerwca, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Teatru Muzycznego w Poznaniu na Koncert musicalowy na zakończenie sezonu. Koszt 80 zł od osoby.
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii.
  • Drobne monety można wrzucać do dużej skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych do Krynicy Morskiej.

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Natalii Abram i Artura Rybaka

Śp. Adama Januchowskiego i Śp. Piotra Walczaka – wieczny odpoczynek…