III Niedziela Wielkanocy

1. Dziś przypada Niedziela Biblijna – Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Parametry czytań można wziąć z koszyka. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego.

2. Dzisiaj zbieramy do puszek na cele parafialne związane z wykonaniem ławek do kaplicy Najświętszego Serca Jezusa.

3. Trwają zapisy na pielgrzymkę rowerową z Mogilna do Częstochowy i dalej do Krakowa Łagiewnik, w dniach od 30 czerwca do 8 lipca. Spotkanie organizacyjne i informacyjne dziś o godz. 19.00 w klasztorze. Serdecznie zapraszamy.

4. Informujemy o akcji – oddania krwi dla małego Antosia z Żabna, która odbędzie się w środę, 18 kwietnia, w godzinach od 9.00 do 17.00 w Parku Miejskim przy Amfiteatrze Letnim. Plakat informacyjny umieszczony jest w gablocie.

5. W najbliższy piątek, 20 kwietnia, rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością ku czci św. Wojciecha, która odbędzie się w Gnieźnie w dniach 28-29 kwietnia. W czasie nowennowym na zakończenie Mszy świętej, przed błogosławieństwem, będziemy odmawiać modlitwę do św. Wojciecha, upraszając za jego wstawiennictwem potrzebne łaski dla nas i dla naszej Ojczyzny.

6. Zapraszamy młodzież do pieszego pielgrzymowania do relikwii św. Wojciecha w Gnieźnie. Wyjście grupy w piątek, 27 kwietnia, rano. W Gębicach dołączymy do młodzieży pielgrzymującej z Inowrocławia, Kruszwicy i Strzelna. Więcej informacji u br. Piotra i na stronie internetowej parafii.

7. Spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio w sobotę, 21 kwietnia, o godz. 19.00. W poniedziałek, 23 kwietnia, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym.

8. Wracając do wieloletniej tradycji poprzednich lat, także w tym roku wyruszy z Mogilna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Zgłoszenia będzie można dokonać przez naszą stronę internetową lub w zakrystii.

• Rozpoczęła się akcja Wakacyjny wyjazd za grosz. Przypominamy, iż zebrane pieniądze w ramach tej akcji zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych do Krynicy Morskiej w dniach 27-28 sierpnia.

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Natalii Suchalskiej i Łukasza Wencla oraz Izabeli Kaźmierczak i Waldemara Siwka

Śp. Stanisława Pieszczyka i Śp. Barbarę Fenske – wieczny odpoczynek…