Aktualne zasady bezpieczeństwa w kościele

Zasady bezpieczeństwa w kościele:

• obowiązek zasłaniania ust i nosa
  • zachowywanie bezpiecznego 1,5 metrowego dystansu
  • limit osób uczestniczących w liturgii – 1 osoba na 15m2 – w naszym kościele 30 osób. Pozostałe osoby mogą zajmować miejsce w krużgankach klasztornych, wirydarzu bądź na zewnątrz kościoła z zachowaniem 1,5 metrowego odstępu i zasłoniętymi ustami i nosem. W związku z limitem osób prosimy bardzo naszych parafian, aby na Mszy św. o godz. 11:00 dać pierwszeństwo rodzinom z dziećmi, dla których jest ona szczególnie dedykowana.

Jednocześnie informujemy:

• W czasie pogrzebu w kaplicy cmentarnej może uczestniczyć 7 osób. Informujemy także, iż w czerwonej strefie obowiązuje zakaz organizowania spotkań po pogrzebie.
  • W trosce o zdrowie prosimy aby w najbliższym czasie ograniczyć załatwianie spraw w biurze parafialnym do niezbędnego minimum.

Prymas Polski abp Wojciech Polak udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane