Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W ZWIĄZKU Z PROŚBĄ OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.

Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w Ukrainie i świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

W związku z powyższym apelem, popołudnie Uroczystości Zwiastowania Pańskiego będzie miało następujący porządek:

16.30 – Droga krzyżowa dla dzieci
17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z Aktem Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi
17.30 – Różaniec w intencji pokoju w Ukrainie i nawrócenia Rosji
18.00 – Msza święta, podczas której będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji
19.00 – Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

Nasza parafia podejmuje inicjatywę „Adoracja bez granic”. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Mogilna i okolic do znalezienia chwili czasu – w nocy lub dzień – na trwanie w Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju.
🙏 ADORACJA ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 17.00 Aktem Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi
🙏 17.30 Różaniec w intencji pokoju w Ukrainie i nawrócenia Rosji
🙏 Po różańcu Najświętszy Sakrament będzie umieszczony w Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa i tam zapraszamy do Adoracji o każdej porze dnia i nocy. Adoracja zakończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na zakończenie wieczornej Mszy świętej (godz. 18.00) w sobotę 26 marca.
Więcej o inicjatywie „Adoracja bez granic” na stronie: 👉https://www.adoracjabezgranic.pl